با نزدیک‌شدن فصل زمستان باید تجهیزات لازم را برای حفاظت از خودرو و لذت از سفر زمستانی آماده سازیم. به طبع رانندگی در فصل سرما با مشکلاتی همراه است، اما رعایت نکات ایمنی و موارد استاندارد نه تنهای مشکلات را مرتفع می‌سازد، آرامش سفر را نیز برای راننده و سرنشینان فراهم می‌آورد. هپی کار در این مقاله به بیان نکات ایمنی سفر و نحوه آماده‌سازی خودرو در زمستان می‌پردازد.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو در هپی کار

موارد اساسی آماده‌سازی خودرو:

  1. مخزن بنزین خودرو را پر کنید، برای گرم نگه‌داشتن خودور نیاز به سوخت می‌باشد که در صورت خرابی اتومبیل با استفاده از سیستم گرمایی خودرو داخل اتاق گرم باشد. چنانچه ماشین شما از منبع گازی استفاده می‌کند، مخزن را پر کنید تا برای مدت طولانی سوخت در خودرو داشته باشید.
  2. بیل و شن همراه داشته باشید که تا در صورت گیرافتادن لاستیک در برف حضور شن بتواند حرکت خودرو را روان سازید.
  3. عقب خودرو را سنگین نکنید، وزن نامتعادل موجب بلند‌شدن اتومبیل از قسمت جلو می‌شود. وسایل را در وسط ماشین قرار دهید.
  4. مواد شوینده، لاستیک چرخ و یخ شکن همراه داشته باشید که تا در صورت ضرورت به مشکل نخورید.

    happy car
  5. یک پکیچ اضطراری در ماشین خود قرار دهید و درون آن را پر از وسایل ضروری کنید تا به شما در گرم نگه‌داشتن کمک کند. پتو، دستکش، کلاه، غذا، آب و هر دارویی را که مصرف می‌کنید به همراه داشته باشید.
  6. در هنگام خستگی از رانندگی جدا خودداری کنید. رانندگی وقتی خسته شده‌اید، تمرکز شما را کند می‌کند. در این حالت سلامت شما نیز به خطر می‌افتد و در شرایط زمستان، این امر بسیار خطرناک می‌باشد. وقتی خسته هستید و استراحت مناسبی ندارید، سعی نکنید در برف و یخ رانندگی کنید.
  7. گزارش‌های هواشناسی را بررسی نمایید. قبل از رفتن به جایی، به خصوص مسافت طولانی، باید وضعیت هوا را بررسی کنید. اگر قصد دارید به مناطق ایزوله نیز بروید باید این کار را انجام دهید. این به شما کمک می‌کند وضعیت هوا را بدانید، اگر هوا بسیار بد است، باید سفر خود را به تعویق بیندازید. حتما در شرایط زمستانی اطرافیان را از محلی که می‌روید مطلع سازید.

سرویس دوره‌ای

سرویس دوره‌ای

سرویس دوره‌ای در happy car

مجموعه هپی کار توانسته تحول عظیمی در سرویس دوره‌ای و خدمات آنلاین خودرو پدید آورد. امکان نصب و راه‌اندازی اپلیکیشن happycar در تمامی مارکت‌های معتبر به صورت رایگان برای کاربران گرانقدر مهیا می‌باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. کارشناسان هپیکار به صورت 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته جوابگوی سئوالات شما عزیزان می‌باشند.

جالب است بدانید تمام سرویس و خدمات خودرو اعم از تعویض روغن، تعویض فیلتر روغن، تعویض فیلتر هوا، تعویض فیلتر کابین و حتی کارواش سیار به دو صورت کارواش نانو و کارواش با آب به در اپلیکیشن happy car تعریف شده است و به راحتی با یک کلیک امکان انتخاب برای کاربر میسر می‌گردد. مدت زمان انجام کار و محل سرویس‌دهی در اپلیکیشن خدمات خودرو هپیکار ثبت می‌شود.