تمامی خودروها به مرور زمان دچار یکسری مشکلات عدیده می‌شوند که عدم رسیدگی به آنها اثرات مخربی را برای وسیله نقلیه به وجود می‌آورد. همانطور که در مجله هپی کار بیان شد، روغن موتور یکی از مهم‌ترین مواد مصرفی خودرو محسوب می‌شود. رسوبات درون موتور به واسطه روغن موتور پاکسازی می‌گردد، این امر نشانگر اینست که روغن موتور اتومبیل باید به موقع تعویض شود. چرا که ذرات به جای مانده از روغن رسوبات درون موتور را شکل می‌دهند و با گذشت زمان فرآیند جریان روغن با مشکل مواجه می‌شود و در عملکرد موتور اختلال ایجاد می‌کند. فلاشینگ موتور هپی کار احیای موتور خودرو را در مدت زمان محدود عملیاتی می‌سازد.

فلاشینگ موتور

فلاشینگ موتور در هپی کار

روش‌های احیای موتور

  1. یکی از مهم‌ترین راهکارهایی که موجب احیا و سلامت موتور می‌شود، تعویض روغن به موقع می‌باشد. با این عمل هزینه‌های تعمیرات و نگه‌داری اتومبیل به حداقل میزان خود می‌رسد.
  2. شست و شوی موتور خودرو با پاکسازی موتور رسوبات به صورت کامل از درون موتور خارج می‌شوند، در این حالت موتور و کلیه سیستم روغن کاری شسته می‌شود. البته این روش از نظر بعد هزینه زیاد مقرون به صرفه به شمار نمی‌رود. 
  3. استفاده از مکمل‌های جرم‌گیر موتور، این مکمل‌ها در نوع‌های مختلف تولید و عرضه می‌گردد. که نسبت به روش‌های قبلی از قیمت مناسبی برخورداند و زمان انجام این روش کوتاه و سریع می‌باشد. 

فلاشینگ موتور

نقش پاکسازی موتور در حفظ طبیعت

پاکسازی موتور همگام با محیط زیست عمل می‌کند، احیای موتور سلامت خودرو را پدید می‌آورد و افزایش کارائی باعث کاهش آلودگی می‌شود. به واسطه فلاشینگ موتور و تعویض روغن به موقع می‌تواند آلایندگی هوا، انتشار گازهای گلخانه ای، CO2,CO و .... تا میزان قابل توجهی کاهش داد. فلاشینگ موتور هپی کار به واسطه گازهای موثر وارد محفظه احتراق خودرو می‌شود و به واسطه گازهای تولید شده در هوای ورودی موتور احیا و پاکسازی موتور را صورت می‌پذیرد.

سرویس در تعمیرگاه خودرو

سرویس در تعمیرگاه خودرو

پاکسازی اجزای درون موتور

فلاشینگ موتور علاوه بر نظافت موتور تمامی اجزای متصل به خودرو اعم از اگزوز، پیستون، فیلترها و خروجی‌های خودرو را نیز پاکسازی می‌کند این امر در بالابردن راندمان موتور نقش موثری دارد.

افزایش شتاب و کاهش مصرف سوخت خودرو

نظافت موتور بازیابی قدرت توسعه کارائی و شتاب را تا حد چشمگیری افزایش می‌دهد. مهم‌ترین ویژگی این روش افزایش طول عمر قطعات موتور می‌باشد. فلاشینگ موتور در بهینه‌سازی مصرف سوخت و انرژی نیز نقش موثری دارد.

فواید انجام فلاشینگ موتور

  • کاهش استهلاک و بازیابی قابلیت ارتجاعی
  •  پاکسازی و احیای موتور
  •  طول عمر موتور
  •  بهبود بخشیدن به فرآیند جریان روغن 

فلاشینگ موتور یک فرآیند کاملا تخصصی و اصولی می‌باشد، برای انجام اینکار باید از کارشناس این حوزه بهره گیرید. مجموعه هپی کار با ارائه اپلیکیشن happycar دسترسی به کارشناس را برای کاربران خود هموار ساخته است. تمام اعضا می‌توانند سرویس فلاشینگ موتور را به دو صورت سرویس در تعمیرگاه و سرویس در محل خودرو انتخاب نمایند.

تعویض روغن

تعویض روغن

تعویض روغن، تعویض فیلتر روغن، تعویض فیلتر هوا، تعویض فیلتر بنزین و ..... به نوعی تمامی موارد سرویس دوره‌ای خودرو در زمان مناسب می‌تواند از بروز صدمه‌های زیاد به موتور خودرو جلوگیری نماید، اما به یاد داشته باشید که فلاشینگ موتور نیز مانند تمام موارد سرویس دوره‌ای خودرو اثربخشی بالایی در حفظ و نگه‌داری عمر اتومبیل دارد. امروزه اکثریت روغن موتورهای موجود در بازار حاوی افزودنی‌های فراوانیست که آثار مخربی روی موتور خودرو برجای می‌گذارد، به نوعی فلاشینگ موتور هر از چندگاهی جزء موارد اساسی سلامت موتور به شمار می‌رود.

فلاشینگ موتور مختص نوع خودرو، قدیمی یا جدید بودن آن نمی‌باشد، تمامی ماشین‌های تولید شده که روغن موتور در آنها جریان دارد برای پاکسازی رسوبات نیازمند فلاشینگ موتور می‌باشند. مجموعه هپی کار با بهره‌گیری از کادری مجرب توانسته تمامی خدمات آنلاین خودرو را به واسطه اپلیکیشن happycar عرضه نماید. کلیه سرویس و خدمات از جمله: تعویض روغن، تعویض فیلتر روغن، تعویض فیلتر هوا، تعویض فیلتر بنزین و ..... در اپلیکیشن happycar پیاده‌سازی شده است. کارشناسان هپی کار به صورت 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته جوابگوی سوالات شما عزیزان هستند.