در این خبر از مجله هپی کار نظر شما عزیزان را به خبری از شرکت رنو جلب می کنیم : به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، خودروسازی فرانسوی رنو قصد دارد حدود 400 نفر از 3200 کارمندی را که در واحد خود در اسلوونی دارد اخراج کند. همه گیری ویروس کرونا ضربه سختی به محصولات شرکت خودروسازی ریواز در اسلوونی زده است.

ریواز که شعبه ای از شرکت رنو در اسلوونی است، مدل های کلیو، توئینگو و اسمارت فورفور را تولید می کند. بزرگترین بازارهای این شرکت فرانسه آلمان و ایتالیا هستند.

این شرکت اعلام کرد:« با توجه به شرایط بی ثبات در بازار جهانی خودرو که پیامد همه‌گیری ویروس کرونا است و اطلاعاتی مبنی بر کاهش سفارش های جهانی برای خودرو، ریواز تولید خود را در دو شیفت ادامه می‌دهد».

« ریواز با همکاری با نهادها و خدمات اشتغال اسلوونی، جلسات مشاوره ای برای تمام کارگرانی که شغل خود را در این شرکت از دست می‌دهند برگزار می‌کند. تعداد این کارگران احتمالاً بیش از 400 نفر خواهد بود».

این شرکت ماه گذشته اعلام کرده بود انتظار دارد در همین ماه شیفت سوم کاری خود را دوباره آغاز کند.

شرکت ریواز تولید خود را در اواسط ماه مارس به مدت 6 هفته به خاطر همه گیری ویروس کرونا را متوقف کرد. اسلوونی تا حالا 1467 مورد ابتلا به ویروس کرونا و 104 مرگ ناشی از آن را گزارش داده است.

این کشور هفته گذشته اولین دولت اروپایی بود که پایان همه گیری کرونا را اعلام کرد ولی شهروندان این کشور هنوز هم باید در فضاهای عمومی بسته از ماسک صورت استفاده کنند، دست های خود را ضد عفونی و فاصله اجتماعی حداقل یک و نیم متری را با یکدیگر حفظ کنند.

دولت اسلوونی انتظار دارد تولید ناخالص داخلی آن در سال جاری میلادی به خاطر همه گیری ویروس کرونا و پیامدهای آن، حداقل هشت درصد کاهش یابد.