یکی از جذابیت‌های فصل زمستان بارش برف می‌باشد. مجله هپی کار در این مقاله به بیان صحیح اصول رانندگی در فصل سرما می‌‌پردازد. به یاد داشته باشید رانندگی تنها به گاز‌دادن و پشت فرمان نشستن ختم نمی‌شود. راننده خوب به مرور توانایی روی کنترل خودرو را به دست می‌آورد و در برابر سوانح و مشکلات بهترین تصمیم را اتخاذ می‌کند. همواره رانندگی با اصول و قواعد، سفری لذت‌بخش را برای افراد پدید می‌آورد.

Happy car

Happy car

رانندگی خوب

راننده خوب همیشه با دقت و پیوسته مسیر را می‌پیماید و پیشگیری‌‌‌‌های لازم را در راستای کنترل خودرو اتخاذ می‌کند. سرعت مهم‌ترین عامل مهار اتومبیل محسوب می‌شود. توصیه happy car اینست که از ماجراجویی در رانندگی اکیدا خودداری کنید. رانندگی در فصول سرد و یخبندان نیازمند تبحر و دقت بیشتری می‌‌باشد. رانندگی در مه، باران و برف مهارت بالایی می‌خواهد. بهترین ایده بررسی وضعیت آب و هوا است، چرا که با علم به وضعیت هوا امکان مدیریت سفر برای فرد هموار می‌گردد. هپی کار در این مقاله یکسری موارد را در راستای نحوه درست رانندگی در فصل سرما مورد بررسی قرار می‌دهد.

انتخاب لاستیک

همانطور که happy car در مقالات مربوط به لاستیک بیان کرد، جنس لاستیک در فصل زمستان، مخصوصا در برف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تایرهای زمستانی آج‌های درشتی دارند، لاستیک‌های میخ‌دار و زنجیر چرخ اثربخشی بالایی در رانندگی هنگام برف ایجاد می‌‌کند. با توجه به اینکه تایرها انواع مختلفی دارند و عملکردهای متنوعی را در فصل‌های مختلف ارائه می‌دهند. هپی کار از کاربران خود می‌خواهد که در هزینه لاستیک محدودیتی بر خود اعمال نکنند، چرا که لاستیک ناکارآمد علاوه بر هزینه گزاف، خطرات زیادی را برای راننده پدید می‌آورد.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو

تجهیزات زمستانی

اتومبیل‌ها در فصل سرما همانند اتاقی عملی می‌کنند که سرما به داخلش راه می‌یابد. از این رو چنانچه نقص فنی و برف شدید باعث توقف شما در طولانی مدت شد، عدم همراه داشتن از تجهیزات زمستانی مشکلات فراوانی را برای شما ایجاد می‌کند. قبل از سفر در زمستان تمامی تجهیزات زمستانی از قبیل: کلاه، پتو، دستکش، غذا و نوشیدنی به همراه داشته باشید. توقف غیرمنتظره در فصل زمستان به مراتب برای همه رانندگان شکل می‌گیرد.

رانندگی در باران

بارندگی در عین زیبایی، خطرات زیادی را برای راننده به همراه دارد. قطرات باران موجب لغزندگی جاده می‌شوند و کنترل فرمان در شرایط بارانی نیازمند تبحر و تسلط بالایست، از سرعت بالا در هنگام رانندگی بپرهیزید چرا که امکان اتفاقات منفی در این شرایط برای راننده به راحتی فراهم می‌گردد. شرایط جوی تاثیر بسزایی در روند صحیح رانندگی ایجاد می‌کند. در هنگامیکه شرایط آب و هوایی متزلزل است مخصوصا در برف، با سرعت پایین و با دنده سنگین رانندگی کنید.

رانندگی در برف بسیار لذت بخشه اما بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی امکان بروز حوادث شکل می‌گیرد. در هنگام سرما حتما لاستیک یخ‌شکن و یا زنجیر چرخ به همراه داشته باشید. یکی از اتفاقات بد در هنگام برف سر‌خوردن خودرو می‌باشد که این امر در هنگام پیچیدن و دورزدن شکل می‌گیرد، اصولا زمانیکه اتومبیل مسیر مستقیم را طی می‌‌کند، راننده کنترل بیشتری روی ماشین دارد. از گاز دادن‌های بیهوده روی برف یا زمین لغزنده جدا خودداری نمایید.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

رانندگی در مه

حتما چراغ‌های خودرو را چک کنید، چرا که تراکم مه مانع دید راننده می‌شود و تسلط را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. پیشنهاد هپی کار اینست که پنجره‌های اتومبیل به میزان محدود پایین دهید که دود ناشی اگزوز افراد داخل خودرو را اذیت نکند. شرط یک رانندگی سالم رعایت سرعت مجاز می‌باشد. همیشه قبل از سفر تمام قطعات خودرو اعم از: مه‌شکن، چراغ‌های خودرو، برف پاک‌‌کن، قدرت باتری و ... را کنترل نمایید. در مواقع اورژانسی درست‌ترین راه برای رانندگی حفظ آرامش می‌باشد.

مجموعه هپی کار با بهره‌گیری از دانش روز اپلیکیشن خدمات خودرو Happy car را طراحی و پیاده‌سازی کرده است. تیم مجرب هپی کار به واسطه فناوری روز تمام مسیرها را برای ارائه خدمات آنلاین خودرو برای کاربر فراهم کرده است. از این رو با نصب اپلیکیشن happycar دسترسی به کلیه اطلاعات برای شما فراهم می‌شود.

نصب اپلیکیشن happycar از تمامی مارکت‌های معتبر امکانپذیر می‌باشد. نصب اپلیکیشن خدمات خودرو هپیکار به صورت رایگان عرضه می‌گردد. خدمات آنلاین خودرو به صورت کامل و در سریع‌ترین زمان ممکن برای کاربر انجام می‌پذیرد. جهت هر‌ گونه پرسش با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. کارشناسان پشتیبانی به صورت 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته جوابگوی نیازهای مخاطبان خود می‌باشند.