یکی از اتفاقات منفی و وحشتناکی که در هنگام تصادف رخ می‌دهد، انفجار خودرو می‌باشد. امروزه حوادثی از این قبیل به وفور به گوش می‌رسد و حتی در پاره‌ای مواقع در اتوبان ها شاهد صحنه‌های دلخراشی هستیم. به گزارش خبرگزاری‌های معتبر و به نقل از هپی کار، نحوه عملکرد با حادثه آتش‌سوزی به چه صورت باید انجام پذیرد؟

سید جلال ملکی در رابطه با انفجار خودرو بیان می کند: " یکی از خطرات در هنگام آتش سوزی انفجار باک می‌باشد. یک خودروی استاندارد با سیستم سالم دچار انفجار باک بنزین نمی‌شود."

بنا به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران بزرگ: " از هرگونه دستکاری قطعات خودرو مخصوصا در سیستم برق و گاز به صورت خودسر پرهیز نمایید، تا شاهد این حوادث دلخراش نباشید."

happy car

happy car

اخبار خودرو

وی در ادامه بیان کرد: " با حرکت بنزین در باک، گازی متصاعد می‌گردد و که منافذی برای تخلیه گازها در خودرو در نظر گرفته شده است و موجب بوی بنزین می‌شود، این مورد در رابطه با خودروهای فرسوده کم‌رنگ تر مشاهده می‌شود و احتمال بروز حادثه آتش‌سوزی پر رنگ‌تر است."

ملکی افزود: " به محض وقوع حادثه خودرو دچار انفجار نمی‌شود، این حادثه زمانی رخ می‌دهد که شعله به باک بنزین برسد و از آن خارج شود. زمانی این خطر پدید می‌آید که خروجی گازها بسته شود و مایع بنزین به بخار تبدیل گردد و راهی برای خروج گاز وجود نداشته باشد."

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

به یاد داشته باشید که آتش‌سوزی در خودرو از قسمت موتور شروع می‌شود، باز‌کردن کاپوت موجب رسیدن هوا به آتش و شعله‌ور شدن آن می گردد. توصیه happy car به شما اینست که همیشه جوانب احتیاط را مدنظر گیرید و یک کپسول آتش‌نشانی در خودروی خود داشته باشید و از ماموران زحمت‌کش آتش نشانی کمک گیرید.

مجموعه happy car با نظر به مدیریت زمان، اخبار روز خودرو را در اختیار مخاطبان گرانقدر خود قرار می‌دهد. کارشناسان حرفه‌ای هپی کار تمامی ایرادات خودرو را شناسایی و مرتفع می‌سازند. با نصب اپلیکیشن خدمات خودرو happycar امکان رسیدگی به تمامی درخواست‌های شما میسر می‌گردد. جهت هر گونه سوال با شماره‌های مندرج در سایت تماس به عمل آورید.