مجله هپی کار در مقاله سرویس دروه‌ای خودرو موارد مهم را بیان نمود، هدف از این محتوا اهمیت سرویس دوره‌ای در خودرو می‌باشد. همه وسایل نقلیه برای ماندگاری و طول عمر بیشتر نیازمند سرویس دوره‌‌ای هستند. چرا که سرویس به موقع ماشین اثربخشی بالایی در کارایی آن پدید می‌آرود. باید یادآور شویم که سرویس دوره‌ای تنها به تعویض روغن، تعویض فیلتر و ... منوط نمی‌شود. به نوعی سرویس دوره‌ای تمام قطعات مصرفی اتومبیل را تحت پوشش قرار می‌دهد. خودروهای امروزی از قطعات زیادی تشکیل شده‌اند که رسیدگی به آنها سلامت و ایمنی وسیله نقلیه را تضمین می‌کند.

happycar

happycar

نکات مهم در سرویس دوره‌ای

روغن موتور

در سرویس دوره‌ای تعویض روغن موتور از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پیشنهاد happycar کنترل و بررسی وضعیت روغن به صورت دوره‌ای می‌باشد. این فرآیند به واسطه گیج روغن مشخص می‌گردد و چنانچه میزان روغن از خط min پایین‌تر بود باید روغن اضافه شود. البته برای رسیدگی به این مطلب باید حوصله به خرج دهید تا موتور سرد گردد. بهتر است برای کنترل میزان روغن، وسیله نقلیه را در سطح صاف قرار دهید. کم شدن میزان روغن امری عادی و طبیعی می‌باشد، معمولا روغن موتورها در هر 10 هزار کیلومتر 0.5 لیتر کاهش می‌یابند. با مطالعه دفترچه راهنمای خودرو می‌توانید از میزان ویسکوزیته روغن موتور مطلع گردید.

تعویض فیلتر

بعد از روغن نوبت به تعویض فیلترها می‌رسد، تعویض فیلتر روغن هر یک بار در میان که روغن را تعویض نمودید باید انجام پذیرد. تعویض فیلتر هوا کارائی و بازدهی موتور را افزایش می‌دهد. تعویض فیلتر بنزین مانع از اختلال در سوخت رسانی می‌شود.

تسمه‌ها

تسمه‌ها نقش کلیدی در اتومبیل دارند و هر کدام از آنها در کیلومتر مشخصی باید عوض شوند و عدم توجه مخصوصا به تسمه تایم خسارت و هزینه گزافی را به راننده تحمیل می‌کند. در دفترچه راهنمای خودرو تمامی اطلاعات مربوط به تسمه عنوان شده است.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

شمع‌ها

فعالیت‌های شمع تشکیل می‌شود از: جرقه منظم، شتاب مناسب، عملکرد درست احتراق و استارت به موقع، شمع‌ها باید تمیز و بدون چربی باشند. با یک بازدید متوجه ایراد شمع خواهید شد و تعویض شمع تاثیر مستقیم بر کارکرد موتور خواهد گذاشت.

ضدیخ

هپی کار در مقاله ضدیخ کارکرد دقیق و اساسی آن را مورد بررسی قرار داد و بهتر است سالانه یک بار ضدیخ خودرو را تعویض نمایید. نکته حائز اهمیت اینست که در هنگام گرم بودن موتور اصلا اقدام به باز کردن درب رادیاتور نکنید و با بی احتیاطی سلامت خود را با خطر مواجه نسازید.

سیستم ترمز

سیستم ترمز نقش حیاتی در ایمنی و سلامت رانندگان دارد، در خودروهای جدید به محض وجود مشکلی در ترمز چراغ کیلومتر روشن می‌گردد. در خرید قطعات مربوط به ترمز دست دلباز باشید چرا که لنت غیراستاندارد به دیسک و کاسه ترمز آسیب وارد می‌کند. روغن ترمز را کنترل نمایید و با کارکرد 60 هزار کیلومتر تقریب در حدود 2 سال یک بار اقدام به تعویض روغن ترمز نمایید.

سرویس دوره‌ای خودرو

سرویس دوره‌ای خودرو 

باتری

تمام انرژی الکتریکی خودرو به واسطه باتری و دینام تامین می‌گردد. خرابی دینام به باتری آسیب وارد می‌کند. تعویض باتری اتومبیل برحسب کارکرد آن انجام می‌پذیرد. طول عمر باتری‌ها تعریف شده و مشخص است البته شرایط محیطی نیز در کاهش عمر باتری نقش موثری دارد.

تیم حرفه‌ای happy car کلیه اقدامات مربوط به سرویس دوره‌ای را در کمترین زمان با بیشترین بازدهی برای مخاطبان تامین می‌کند. اپلیکیشن خدمات خودرو happycar کلیه سرویس‌ها و خدمات را در اختیار کاربران می‌گذارد و مشتری بنا به خواسته خود نوع تحویل سرویس را تعیین می‌کند. انتخاب خدمات در محل و یا سرویس در تعمیرگاه بر عهده خود کاربر قرار می‌گیرد.

نصب اپلیکیشن happycar از تمامی مارکت‌های معتبر امکان‌پذیر است. پایگاه داده اپلیکیشن خدمات خودرو کلیه اطلاعات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و سیستم به صورت اتوماتیک زمان تعویض را به مشتری ابلاغ می‌نماید. کارشناسان هپی کار به صورت 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته جوابگوی سوالات شما عزیزان می‌باشند.