با توجه به وضعیت بازار خودرو بسیاری از افراد توان خرید خودرو صفر را ندارند و تصمیم به خرید اتومبیل دست دو می‌گیرند. متاسفانه در این حوزه افراد سودجویی فراوانی وجود دارد که خودروهای تصادفی و رنگ شده را به قیمت ماشین بی‌نقص می‌فروشند و خریدار را شدیدا با مشکل مواجه می‌سازند. در مقالات هپی کار با اهمیت کارشناسی خودرو آشنا خواهید شد. شناسایی و تشخیص اشکال در بدنه خودرو نیازمند دانش فنی و تخصص می‌باشد.

کارشناسی خودرو در مجموعه هپیکار به دو صورت کارشناسی فنی خودرو و کارشناسی رنگ خودرو انجام می‌پذیرد. روزانه هزاران خودرو دست دو معامله می‌شود و بی‌دقتی در زمان خرید درصد اشکال را افزایش می‌دهد و طبیعیست که مصرف‌کنندگان اطلاعات دقیق در رابطه با مکانیک، برق و رنگ خودرو نداشته باشند، چرا که این موارد نیازمند تخصص و تجربه است. خوشبختانه با توسعه تکنولوژی دیگر نگرانی در رابطه با خرید خودروی دست دو وجود ندارد، به راحتی با یک کلیک روی اپلیکیشن happycar درخواست شما ثبت شده و رسیدگی به آن در کوتاهترین زمان محقق می‌گردد.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو

کارشناس هپیکار

مهم‌ترین عملکرد کارشناس هپیکار توانایی سلامت رنگ خودرو، موتور، گیربکس، جلوبندی و برق خودرو می‌باشد. سلامت رنگ خودرو از الویت خیلی بالایی برخوردار است، چرا که هر ایرادی در وسیله نقلیه امکان تعویض و تعمیر دارد بجز رنگ خودرو و به همین علت بدون رنگ بودن وسیله نقلیه از امتیاز ویژه‌ای برخوردار است. خودروها در رنگ‌های مختلف تولید و عرضه می‌گردند و این فرآیند در کارخانه توسط دستگاه‌های مجهز و افراد متخصص رخ می‌دهد.

در برخی موارد یک صافکار ماهر دقیقا همانند کارخانه رنگ خودرو را انجام می‌دهد و تشخیص این امر تنها با حضور یک کارشناس متبحر محقق می‌شود. رنگ شدگی خودرو قیمت آن را به شدت کاهش می‌دهد و ایراد رنگی وسیله نقلیه با چشم به راحتی نمایان نمی‌شود. قسمت‌هایی که در زیر بیان می‌شود در کارشناسی رنگ خودرو از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

کارشناسی خودرو در هپیکار

کارشناسی خودرو در هپیکار

قطعات مهم در کارشناسی خودرو:

کارشناسی رنگ خودرو:

کاپوت و صندوق عقب: این دو قسمت از مهم‌ترین قطعات کارشناسی رنگ خودرو به شمار می‌روند. میزان ضخامت رنگ در این بخش‌ها نشانگر تصادف و ضربات وارده به خودرود می‌باشد.

گلگیرها و درب‌ها: این دو قسمت بیشتر در معرض خطر هستند و به مرور دچار فرورفتگی، ضربه و خوردگی می‌شود که این امر در کاهش قیمت خودرو اثر دارد.

ستون‌ها و سقف: رنگ در این دو قسمت نمایانگر تصادفات شدید است، به‌هیچ عنوان نسبت به رنگ‌شدگی این دو قسمت بی‌تفاوت نباشید چرا که ریسک بسیار بالایی را تجربه می‌کنید.

سپر: سپر خودرو از آسیب‌پذیری بسیار بالایی برخوردار است و در کارشناسی رنگ نیز بی‌رنگ بودن آن اهمیت زیادی ندارد.

کارشناسی فنی خودرو:

ایرادات فنی اهمیت ویژه‌ای دارند، بی‌توجهی به موارد فنی هزینه‌های گزافی را بر خریدار تحمیل می‌کند. کارشناسی فنی خودرو در هپی کار به صورت تخصصی تمام ایرادات و مشکلات ماشین را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و به وسیله دستگاه‌های مدرن و دقیق کلیه گزارشات وضعیت خودرو را در اختیار خریداران گرانقدر قرار می‌دهند.

سرویس در تعمیرگاه

سرویس در تعمیرگاه

مجموعه تخصصی هپیکار با کاربرد اپلیکیشن happycar امکان خدمات آنلاین خودرو را به دو صورت سرویس در محل و سرویس در تعمیرگاه خودرو محقق می‌سازد. اپلیکیشن happycar به راحتی و رایگان نصب و دانلود می‌شود. تمام اطلاعات خدمات آنلاین خودرو در اپلیکیشن happycar ثبت و حفاظت می‌شود، بزرگ‌ترین حسن این فرآیند یادآوری سرویس‌های خودرو می‌باشد. هر کاربر بنا به خواسته خود خدمات آنلاین خودرو را به شکل سرویس در تعمیرگاه و یا سرویس در محل خودرو دریافت می‌کند. کارشناسان هپی کار به صورت 24 ساعت در 7 روز هفته امکان ارائه خدمات را دارند.