خرابی یکسری از قسمت‌های داخلی خودرو باعث گرم‌شدن بیش از حد موتور و آسیب‌های جدی می‌گردد. حتی عملکرد نادرست فن یا سیستم خنک‌کننده خودرو می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به بار آورد. همیشه دمای درونی موتور و سلامت قطعات داخلی، ایمنی سفر را با خود به همراه می‌آورند. مجله هپی کار در مقالات خود سعی بر آن داشته تا شما را در حفظ و نگه‌داری وسیله نقلیه یاری رساند. در خیلی از مواقع با کنترل یک قطعه و تعمیرات خودرو از بروز هزینه‌های گزاف جلوگیری به عمل می‌آید.

قطعات و جنت‌های خودرو

معمولا در فصل‌های گرم، حرارت بالا و شدت گرما باعث تخریب موتور یا لاستیک می‌شود. قطعات خنک‌کننده خودرو گرما و ارتعاشات بین موتور یا رادیاتور را جذب می‌کند. شلنگ‌هایی ضعیف‌تری در مولفه‌های ساختاری سیستم خنک‌کننده وجود دارند که متصل به بخاری و دیافراگم موتور می‌باشد. شلنگ‌های قرار گرفته در سیستم داخلی خودرو برای نگه‌داشتن خنک‌کننده تحت فشار نوسانات شدید گرما و سرما، خاک و روغن موتور قرار می‌گیرند.

یکی از مهم‌ترین عوامل خرابی جنت، تخریب الکتروشیمیایی است که باعث ترک‌های ریز و درشت می‌گردد. آلاینده‌ها و اسیدها می‌توانند خرابی بسیاری را پدید آورند و حتی این صدمات موجب پارگی جنت می‌شود.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو در هپیکار

اقداماتی که باید جهت جلوگیری از پارگی جنت انجام داد:

  1. برای اطمینان همیشه سطح مایعات درون خودرو را بررسی کنید و چنانچه نشت یا کاهش آب در مخزن مشاهده کردید به بررسی موتور و قسمت‌های مختلف اتومبیل بپردازید.
  2.  از سفت و محکم نصب‌شدن جنت‌ها مطمئن گردید. در صورت وجود هرگونه ترک و پارگی اقدام به تعویض نمایید.
  3. دقت روی فعالیت درست فن موتور داشته باشید، عدم کارکرد دقیق فن فشار مضاعفی و تخریب زیادی در سیستم موتور پدید می‌آورد.

طبیعیست که یک راننده ساده توانایی کنترل جنت‌های خودرو را ندارد از این رو باید از نیروهای متخصص در این زمینه بهره گیرید. مجموعه هپی کار با کادری مجرب و متخصص توانسته خواستگاه مخاطبان را در عرصه سرویس دوره‌ای و خدمات آنلاین خودرو تامین نماید. متخصصین هپی کار با مشاهده ایرادات در قطعات اقدام به تعویض قطعه مورد نظر می‌کنند و شما را از ایراد و آسیب احتمالی آگاه می‌سازند. تمامی قطعات به کار گرفته شده در هپیکار اصل و با‌کیفیت بالا بوده می‌باشد.

این جنت‌ها به مرور زمان از فعالیت روغن موتور، گرما و یا مسائل دیگر آسیب می‌بینند. استفاده از قطعات مرغوب که ایستادگی بالایی نیز دارند از نکات حائز اهمیت محسوب می‌گردد. توصیه هپی کار به خوانندگان گرانقدر اینست که هر زمان شاهد فشار و یا صدای نامتعارف در سیستم خودرو خود بودید حتما از کارشناس فنی خودرو بهره گیرد و همیشه پیشگیری و اقدام به موقع مانع از پرداخت هزینه‌های گزاف می‌شود.

جنت‌ها یا همان شلنگ‌های به کار رفته در خودرو در قسمت‌های گوناگون وسایل نقلیه اعم از رادیاتور، بنزین، روغن و ... قرار می‌گیرند و قابلیت اصلی آنها مقاومت در برابر عملکرد صحیح خودرو می‌باشد. جنت‌ها موجب روانکاری و کاهش اتلاف انرژی موتور می‌شود.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

علت بالا رفتن آمپر

زمانیکه که سیستم خنک‌کننده درست فعالیت نکند، گرمای زیادی تولید می‌شود که این حرارت خرابی زیادی در سیستم موتور پدید می‌آورد. یکی از علائم ظاهری خرابی سیستم خنک کننده بالا رفتن درجه حرارت آمپر اتومبیل می‌باشد به محض اینکه متوجه افزایش آمپر بیش از حد نرمال شدید به کارشناس فنی خودرو مراجعه نمایید. وظیفه فن خودرو کاهش درجه حرارت بعد از فعالیت موتور می‌باشد و در خیلی از مواقع متوجه صدای فن خواهید شد. در مواردی که کولر روشن است یا مسیر سربالایی طی می‌شود افزایش درجه حرارت طبیعی و نرمال است.

حضور هوا در سیستم خنک‌کننده

یکی از عوامل حضور هوا در سیستم خنک‌کننده ایستادگی در برابر چرخش آب است و همین امر تاثیر در بالارفتن درجه دما دارد. برای رفع این مشکل با کارشناس فنی خودرو در مجموعه هپی کار تماس حاصل نمایید تا در زمان محدود مشکل سیستم خنک‌کننده را به صورت کلی مرتفع سازند. وقتی جریان آب به خوبی عبور نکند، انسداد در سیستم به وجود می‌آید که این امر سیستم را با اختلال مواجه می‌سازد.

سرویس دوره‌ای

سرویس دوره‌ای

توصیه هپی کار برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی، پیشگیری قبل از واقعه می‌باشد. همیشه با سرویس دهی دوره‌ای به موقع و استفاده از کارشناس فنی خودرو مانع از خرابی‌های احتمالی شوید و سیستم را از ایجاد اشکال مبرا سازید. اپلیکیشن خدمات خودرو مجموعه هپی کار با بهره‌گیری از دانش فناوری اطلاعات توانسته تمامی خواسته‌های کاربران را محقق سازد. نصب اپلیکیشن happycar از تمامی مارکت‌های معتبر به صورت رایگان انجام می‌پذیرد.

تمام خدمات آنلاین خودرو در اپلیکیشن happycar تعریف و پیاده‌سازی شده است. با یک کلیک خدمات آنلاین خودرو در کوتاهترین زمان ممکن میسر می‌گردد. کارشناسی فنی خودرو در هپی کار به واسطه افراد متخصص و خبره صورت می‌پذیرد و قطعات مصرفی اپلیکیشن خدمات خودرو از گارانتی معتبر بهره می‌برند. جهت هرگونه پرسشی با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان هپی کار بهره‌مند گردید.