روغن موتور اثربخشی فراوانی روی عملکرد موتور خودرو دارد. رابطه تعویض روغن با کیلومتر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دقت در مرغوبیت روغن موتور می‌تواند عملکردی صحیح روغن را پدید آورد. همانطور که در مقالات هپی کار بیان شده است. در مجموع روغن موتور وظیفه روانکاری، کاهش سایش قطعات و تمیز نگه‌داشتن موتور را به‌همراه دارد. خدمات سرویس در محل خودرو و سرویس در تعمیرگاه هپی کار به صورت سرویس دهی دوره‌ای در تمام این موارد: ( تعویض روغن، تویض لنت، تعویض شمع و ....) انجام می‌پذیرد. نفت خام یا مینرال زیرساخت تهیه و تولید روغن موتور می‌باشد. امروزه روغن موتورهای متنوع و پیشرفته‌ای در بازار وجود دارد. خدمات آنلاین هپی کار

خدمات آنلاین هپی کار

API

شاید تا به حال واژه (API (American Petroleum Institue را شنیده باشد. API مربوط به موسسه نفت آمریکاست که کلیه استانداردهای کیفیتی روغن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. به نوعی همه روغن‌ها در تمام نقاط جهان نیازمند تایید این مجموعه می‌باشند. این مجموعه واژه S را در رابطه با موتور بنزینی و کلمه C را برای موتور دیزلی در نظر گرفته است. به طور معمول استاندارد کیفیت روغن را از A تا N برای موتورهای دیزلی در نظر می‌گیرند، هر میزان که به سمت A برویم درجه کیفیت کاهش می‌یابد. روی تمامی روغن‌ها علامت استاندارد نمایان است.

SAE

Society of Automotive Engineers، استانداردی بین 0 تا 60 می باشد. در واقع SAE نوع ویسکوزیته روغن را نشان می‌دهد. هپیکار در مقاله معیار انتخاب روغن موتور مناسب در رابطه با گرانروی روغن توضیحات را به صورت کامل و دقیق بیان کرده است و همانطوریکه در آن قسمت مطرح کردیم روغن موتورها به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند: سرویس در محل

سرویس در محل

دسته بندی روغن موتور:

Minral: صنعتی بوده و افزودنی زیادی در آن وجود ندارد. Synthetic: از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده که مانع اکسید شدن، زنگ زدن و خوردگی فلز می‌گردد. عملکرد خوب، کاهش سوخت و مقاومت بالا از ویژگی‌های شایان ذکر این دسته به شمار می‌رود. Semi-Synthetic: ترکیبی از روغن معدنی و صنعتی است که بیشترین استفاده را در شرایط سخت دارد. برخی از روغن موتورها در موتورهای دیزلی و بنزینی همزمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته مهم اینست که روغن موتور عمر محدودی دارد که این طول عمر براساس فشار موتور، گرما و پیمایش خودرو تعریف می‌گردد. بین فشار روغن و درجه گرانروی رابطه مستقیم برقرار است.

سرویس در تعمیرگاه

هپی کار با ارائه سیستم‌های مدرن امکان خدمات سرویس در محل و سرویس در تعمیرگاه خودرو را برای مشتریان مهیا می‌سازد. ثبت‌نام در اپلیکیشن happycar دسترسی به پنل کاربری را افزایش می‌دهد. تمامی خدمات آنلاین اعم از: ( تعویض روغن، تعویض شمع، تعویض لنت و ....) انجام می‌گردد. اپلیکیشن happycar را از تمامی مارکت‌های معتبر می‌توانید دانلود و نصب نمایید. کادر مجرب هپیکار در 24 ساعت روز و 7 روز هفته قادر به ارائه خدمات آنلاین خودرو به شما عزیزان می‌باشد.