بهترین زمان برای تعویض آب رادیاتور و ضدیخ خودرو، چه زمانی است؟ این سوالی است که ذهن اکثر رانندگان را به خود مشغول کرده است. اگر شما هم جزو آن دسته از مالکینی باشید که به سلامت موتور خود و دوره مصرف ضد یخ موتور خودروی خود توجه می‌کنید، پس در این مقاله با هپی کار همراه باشید.

برای بعضی از خودروها، طبق توصیه شرکت خودروساز، باید هر 50000 کیلومتر ضدیخ خودرو را تعویض کرد. برای بعضی از خودروها نیز شرکت خودروساز نیازی به تعویض دوره‌ای ضدیخ ندیده است. به عنوان مثال طبق توصیه شرکت هیوندای، برای اکثر خودروهای تولید شده توسط این شرکت، ضدیخ و آب رادیاتور برای بار اول باید پس از پیمایش 100000 کیلومتر تعویض شود. بعد از این مسافت بهتر است هر 50000کیلومتر، متیع خنک‌کننده موتور را تعویض نمود. این در حالی است که طبق توصیه شرکت مرسدس بنز، در اکثر مدل های جدید خودروی بنز باید ضدیخ هر 50000 کیلومتر تعویض گردد اما در مدل های قدیمی‌تر بنز، مایع خنک کننده موتور هر 200000 کیلومتر یا هر 2 سال نیاز به تعویض دارد.

اما به گفته اکثر متخصصین و تعمیرکاران مجرب، باید مایع خنک کننده موتور را در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر مثلا هر 50000 کیلومتر تعویض کنید. دلیل این موضوع این است که بسته به نوع کارکرد خودرو و شرایط جوی که خودرو در آن محیط کار می‌کند، مایع خنک‌کننده به مرور زمان خاصیت خود را از دست می‌دهد. برای بررسی وضعیت سلامت مایع خنک‌کننده، حتما باید آن را با ابزارهای مخصوص تست کرد و صرفا از روی ظاهر مایع خنک‌کننده، نمی‌توان به کیفیت آن پی برد. حتی اگر مخزن آب موتور پر باشد و وضعیت ظاهری مایع‌خنک کننده نیز مناسب باشد، باز هم نمی‌توان گفت که ضدیخ نیازی به تعویض ندارد. بنابراین طبق توصیه متخصصان و سرویس‌کاران اپلیکیشن هپی‌کار، بهتر است به صورت منظم و دوره‌ای مایع خنک‌کننده موتور خودروی خود را تعویض کنید.

با گذشت زمان ضدیخ اسیدی شده و خواص ضدرسوب خود را از دست می‌دهد. این موضوع باعث وارد آمدن صدمه به رادیاتور، واترپمپ، ترموستات و درب رادیاتور و سایر بخش‌های سیستم خنک کاری می‌شود. نتیجه این ضعف در سیستم خنک‌کاری، افزایش دما و حرارت موتور خودرو است. بنابراین با توجه به اهمیت فوق‌العاده مایع خنک‌کننده در سلامت موتور خودرو، توصیه می‌شود در کیلومترهای بالای 50000 کیلومتر، کیفیت ضدیخ به صورت دوره‌ای بررسی شود. تست مایع خنک کننده موتور به دو صورت انجام می پذیرد. اول باید مایع خنک‌کننده از نظر ظاهری مورد بررسی قرار گیرد. وجود هر گونه رسوب، تغییر رنگ و یا نشتی در مایع خنک کننده، باعث بروز مشکل در سیستم خنک‌کاری می شود. بعد از بررسی ظاهری، مایع خنک کننده باید به کمک ابزارهای مخصوصی که اسیدیته و نقطه جوش و انجامد مایع را اندازه‌گیری می‌کنند، نیز مورد بررسی قرار گیرد. یکی از خدمات و سرویس های خودرویی که هپی‌کار به شما مشتریان عزیز ارائه می‌دهد، تست و تعویض مایع خنک‌کننده موتور خودرو است. هپی‌کار با بهره‌گیری از ابزارهای پیشرفته، خدمات خودروی شما را هم در محل و هم در تعمیرگاه‌های کجاز انجام می‌دهد. هدف ما در هپی‌کار، جلب رضایت شما مشتریان عزیز است.