موتور هر خودرویی اصلی‌ترین و محوری‌ترین بخش آن محسوب می‌شود. امروزه خرید و فروش خودروهای دست دو به وفور رواج یافته است. اما تبحر نداشتن در هنگام خرید خسارات جبران ناپذیر را به خریدار تحمیل می‌کند. هپی کار در این مقاله با بازگویی مواردی مسیر تست سلامت خودرو را برای شما هموار می‌سازد.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو در هپی کار

موارد بررسی تست سلامت خودرو

  1.  خرید اتومبیل را در نور روز انجام دهید تا بتوانید خودرو را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهید. همیشه خرید یک ماشین دست دو نشانه خراب‌بودن نیست چه بسا خیلی از خودروهای قدیمی بهتر و سالم‌تر اتومبیل نو عمل می‌کنند، با این حال خریدار باید تمام جوانب امر را مورد بررسی قرار دهد تا از خرید خود پشیمان نشود.
  2. اساسی‌ترین قسمت تست خودرو، موتور آن می‌باشد. برای سلامتی موتور در وهله نخست کاپوت را بالا بزنید و خودرو را روشن کنید. به سمت اگزوز رفته وضعیت دود خارج شده از آن را بررسی و کنترل نمایید. چنانچه داخل اگزوز چرب بود و دود آبی رنگ در خروجی دیده شد، موتور اتومبیل روغن‌سوزی دارد و اگر شاهد دود سیاه رنگ بودید، خودروی مورد نظر احتراق بنزین درستی ندارد.
  3. برای کنترل دیسک و صفحه نیز اتومبیل را روی دنده سبک قرار دهید و بعد به ترمز فشار وارد کنید و کلاچ را آرام رها نمایید، در این حالت وقتی ماشین خاموش شد وضعیت نرمال است اگر به لرزه افتاد و ریپ زد، دیسک و صفحه نیاز به تعویض دارد.

البته این کنترل و بررسی در هپی کار به واسطه کارشناس فنی خودرو صورت می‌پذیرد که به دقیق‌ترین شکل ایرادات خودرو ارزیابی و گزارش می‌شود. با نصب اپلیکیشن خدمات خودرو happy car گزینه مورد نظر را انتخاب می‌کنید و در سریع‌ترین زمان کارشناس فنی خودرو در محل بازدید حضور پیدا خواهد کرد.

تعویض تسمه تایم

تعویض تسمه تایم

سلامت موتور خودرو

  1. با باز‌کردن کاپوت چنانچه بوی لاستیک، بوی بنزین و یا روغن به مشامتان رسید، موتور دست نخورده است اما اگر بوی بنزین به تنهایی انتقال یافت سیستم سوختی ماشین مشکل دارد، اصولا موتور کارکرده و سالم بیشتر بوی روغن می‌دهد.
  2. مایعات درون موتور را کنترل کنید، محتوای درونی منبع آب باید تا خط استاندار باشد بعد گیج را چک نمایید و میزان روغن به اندازه باشد و در نهایت مایعات شیشه‌شوی و سیستم خنک‌کننده را مورد بررسی قرار دهید.
  3. وقتی که خودروی دست دو می‌خرید بهتر است تسمه تایم را تعویض نمایید و بقیه تسمه‌های خودرو را نیز چک کنید در صورت مشاهده ترک روی لاستیک باید قطعه تعویض گردد.
  4. فن موتور را تست کنید و ماشین را روشن نمایید و اجازه دهید تا فن شروع به فعالیت کند و عملکرد را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه روی کاپوت شاهد شیار سیاه رنگ بودید نشانگر روغن‌سوزی موتور می‌باشد.

happy car

happy car

در هنگام خرید حتما سواری خودرو را چک کنید و صدای موتور را مورد ارزیابی قرار دهید. البته خیلی موارد تخصصی دیگر وجود دارد که باید توسط کارشناس فنی خودرو مورد بررسی قرار گیرد. در این راستا مجموعه هپی کار با ارائه اپلکیشن خدمات خودرو توانسته نیاز افراد را در تحقق خواسته‌ها مرتفع نماید.

اپلیکیشن happycar در تمامی مارکت‌های معتبر وجود دارد و به صورت رایگان امکان نصب و دانلود برای کاربر مهیا است. تمامی سرویس و خدمات خودرو اعم از: تعویض روغن، تعویض تسمه تایم، تعویض فیلتر و .... در اپلیکیشن خدمات خودرو happy car پیاده‌سازی شده است. برای مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب هپی کار تماس حاصل نمایید.کالاهای مورد استفاده در happy car از بالاترین سطح کیفیت برخوردارند و علاوه بر اورجینال بودن جزء معتبرترین برندهای جهان محسوب می‌شوند.