همانطور که مجله هپی کار در مقالات خود بیان نمود، تمامی مسیر حرکتی اتومبیل بر پایه لاستیک‌ها بنا نهاده شده است. معماری لاستیک خودرو از ترکیب‌های متنوعی تشکیل شده و ساختار اساسی هر چرخ بر پایه سایز رینگ، تنظیم باد، اندازه دیسک ترمز و اندازه لاستیک استوار می‌باشد. تنظیم باد لاستیک‌ها شاید به نظر خیلی اتفاق مهمی نباشد، هپی کار در این مقاله به میزان اهمیت و جایگاه آن می‌پردازد.

تنظیم باد لاستیک‌ها

تنظیم باد لاستیک‌ها

تنظیم باد و حفظ تعادل

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تنظیم باد لاستیک‌ها حفاظت از فرمان‌پذیری و حفظ تعادل خودرو می‌باشد. کنترل باد لاستیک‌ها در کاهش مصرف سوخت نیز اثربخشی بالایی را اعمال می‌کند. خودروها با توجه به قابلیت‌ها و استانداردهایی که دارند میزان باد مشخص و تعریف شده‌ای را حفظ می‌کنند. همانطور که اندازه و سایز هر لاستیک متناسب با نوع اتومبیل می‌ باشد میزان فشار باد نیز در هر ماشین متغیر است.

آموزش تنظیم باد

تنظیم باد روی جلوبندی خودرو نیز اثربخشی بالایی دارد، میزان باد متناسب با خودرو امنیت و روانی حرکت را ایجاد می‌کند. لاستیک‌ها و تنظیم باد راحتی حرکت را پدید می‌آورد. بهتر است هر از چندگاهی میزان باد لاستیک‌های خودروی خود را مورد بررسی قرار دهید تا اشکال، لاستیک را دچار اختلال نکند. در خیلی از مواقع تنوع پمپ افراد را دچار شک و تردید می‌کند. سیستم‌های اتوماتیک روز به روز روند انتخاب را برای کاربران هموار می‌سازند.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو در هپی کار

فشار باد سیستم اتوماتیک

همیشه استفاده سیستم‌های اتوماتیک راهکاری ساده‌تر و سهل‌تری محسوب می‌شود. برای این فرآیند تنها باید میزان فشار مورد نظر را بررسی و ارزیابی نمایید و بعد شلنگ را به آن متصل کنید و برای این‌کار تنها کافیست که میزان باد مورد نیاز را به لاستیک‌ها انتقال دهید. یک جدول مشخص برای تنظیم باد لاستیک‌ها وجود دارد که معیار آن براساس نوع خودرو می‌باشد، توصیه happy car اینست که به راحتی اطلاعات مختص اتومبیل خود را در دفترچه راهنما مطالعه بفرمایید.

مختصات فشار برای تنظیم باد

با توجه به اینکه فشار به صورت نموداری نمایش داده می‌شود از واحد PSI یا همان پوند بر اینچ مربع استفاده می‌گردد، عدد روی پمپ به راحتی قابل مشاهده می‌باشد. برای فعالسازی دستگاه فشار باید درپوش سوپاپ را بردارید و شلنگ را به لاستیک متصل سازید تا جریان باد به چرخ‌ها انتقال یابد. تنهای کار نگه‌داری اهرم قفل و جا‌انداختن شلنگ می‌باشد. دقت داشته باشید که لاستیک‌ها باید باد را به خوبی نگه دارند، چنانچه نشتی یا شواهد پنچرگیری تیوبلس را مشاهده کردید بهتر است اقدام به تعویض لاستیک نمایید.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

مجموعه تخصصی خدمات آنلاین خودرو happy car با ارائه اپلیکیشن خدمات خودرو مسیر سرویس دوره‌ای را برای کاربران سهل و هموار ساخته است. با نصب اپلیکیشن happycar تمامی خدمات و سرویس‌های مختص اتومبیل را در کوتاهترین زمان دریافت می‌کنید.

اپلیکیشن خدمات خودرو هپیکار در تمامی مارکت‌های معتبر وجود دارد و نصب و دانلود آن به صورت رایگان صورت می‌پذیرد. سرویس دوره‌ای ماشین به صورت خدمات آنلاین در هپی کار امکانپذیر می‌باشد. کاربران گرانقدر می‌توانند تمامی سوالات خود را به صورت 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته مطرح نمایند و از مشاوره رایگان کارشناسان حرفه‌ای مجموعه بهره‌مند گردید.