هنگامی که درون محفظه‌ی بسته‌ای که احتراق نام دارد ترکیب سوخت و اکسیژن واکنش نشان می‌دهد و احتراق داخلی صورت می‌پذیرد که در اثر احتراق بالا با گازهای داغ پیستون موتور به حرکت در می‌آید. موتورهای درون‌سوز کاربردهای متنوع و مختلفی دارند و در وسایلی از قبیل هواپیما، قایق و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مجله هپی کار با تکنولوژی جدید موتورهای درون‌سوز آشنا خواهید شد.

موتورهای درون‌سوز

موتورهای درون‌سوز

تاریخچه موتور درون‌سوز

مخترع آلمانی به نام نیکلاس اوت اوتو به همراه ویلیام وگنر در سال 1876 ایده اولیه موتورهای درون‌سوز را پی‌ریزی کرده‌اند. موتورهای درون‌سوز دسته‌های مختلفی دارند یکی از آنها نوع دیزلی است که بر اثر تراکم سوخت و هوا بدون نیاز به جرقه‌زدن چرخه دیزل را به حرکت در می‌آورد. این نوع از موتورهای درون‌سوز راندمان سوخت بالاتر و بهتری نسبت به موتورهای بنزینی دارند.

موتورهای بنزینی یا وانکل از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند و در چند زمان مخلوط هوا و بنزین در محفظه بزرگی قرار می‌گیرند و در اثر احتراق حرکت را به وجود می‌آورد. در حقیقت سیستم موتور نیرویی را به روتور اعمال می‌کند که با کمک میل لنگ تبدیل به نیروی چرخشی می‌شود و این انتقال قدرت حرکت را پدید می‌آورد. بر اساس تحقیقات happy car تبدیل انرژی در موتورهای درون‌سوز از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

happy car

happy car

فناوری جدید موتور درون‌سوز

در فناوری مدرن ترکیب سوخت و هوا با فشرده‌شدن انفجار پیستون شکل می‌گیرد. این فناوری از سیستم موتورهای درون‌سوز دیزلی پیروی می‌کند. موتورهای بنزینی با هوا به صورت همگن ترکیب می‌شوند. احتراق با سرعت و انرژی بالا رخ می‌دهد. سیستم‌های جدید در عملکرد بهتر سوپاپ‌ها و توسعه احتراق داخلی اثربخشی بالایی پدید می‌آورد. البته ناگفته نماند این فرآیند تاثیر مخربی روی گازهای گلخانه‌ای دارد و امروزه متخصصان درصدد راهکاری برای کاهش میزان گازهای سمی و دی‌اکسید‌کربن می‌باشند.

نقش فناوری موتور درون‌سوز

مهم‌ترین مشکل شرکت‌های خودروساز ایجاد آلودگی و آسیب به محیط زیست می‌باشد. گازهای گلخانه‌ای که از موتورهای احتراق داخلی ایجاد می‌شود نقش چشمگیری در آلودگی محیط زیست دارد و تمام تلاش محققین و مهندسین امروز در برطرف‌نمودن این اشکال است از این رو یکی از بهترین پیشنهادات، خودروهای هیبریدی می‌باشد که علاوه بر کارائی ایده‌آل در پاکسازی در هوای سالم نیز اثربخشی بالایی دارند.

مجموعه هپی کار با بررسی نیازهای افراد در زمینه سرویس و خدمات توانسته با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات کلیه خدمات آنلاین خودرو را در اپلیکیشن happycar عرضه نماید. اپلیکیشن خدمات خودرو happy car کلیه نیازهای کاربران را در سرویس دوره‌ای خودرو مرتفع می‌سازد. با مراجعه به مارکت‌های معتبر امکان نصب و راه‌اندازی اپلیکیشن خدمات hapy car فراهم است.