مجله هپی کار لاستیک و اهمیت سلامت آن در مقالات متنوع بیان کرده است. Happy car در این متن به نحوه عملکرد راننده هنگام ترکیدن لاستیک می‌پردازد. تمام سیستم حرکتی خودرو به واسطه لاستیک صورت می‌پذیرد. هر گونه آسیب به لاستیک خطرات جبران ناپذیری را به بار می‌آورد. داشتن اطلاعات کافی و مناسب موجب اقدام درست راننده در زمان اتفاق می‌شود. پارگی لاستیک حین حرکت کنترل را از دست راننده خارج می‌کند و این امر برای تمامی اتومبیل‌ها صادق است.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو در هپی کار

عملکرد در هنگام پارگی لاستیک

هر میزان که شما راننده خوب و مسلطی باشید، پارگی تایر خودرو خطر کاملا جدی را پدید می‌آورد. البته امروزه صنعت لاستیک‌سازی به گونه ارتقا یافته که بروز این قبیل مشکلات به حداقل میزان خود رسیده است. در هنگام رانندگی زمانیکه احساس کردید فرمان شما سنگین شده و اتومبیل به سمت چپ و راست منحرف می‌شود، لاستیک شما دچاره فرسودگی و پارگی شده است، بدترین اتفاق در این هنگام محکم ترمز کردن می‌باشد که اینکار باعث چپ شدن خودرو می‌گردد. ترکیدن لاستیک مدیریت اتومبیل را به صورت کلی دچار اخلال می‌کند و همین امر موجب آشفتگی راننده شده، توصیه هپیکار اینست که آرامش خود را حفظ نمایید.

هیچگاه فرمان را با یک دست نگیرید، تسلط فرمان خودرو با دو دست تضمین می‌شود. زمانیکه لاستیک خودرو می‌ترکد در اکثر مواقع صدایی را از خود ساطع می‌کند. در هنگام حادثه هیچ تغییر ناگهانی در رانندگی خود اعمال نکنید. هر تحولی لاستیک و رینگ را دچار مشکل و هزینه می‌کند. خدمات آنلاین خودرو هپیکار یاری رسان شما در هنگام خطر می‌باشد.

پنچرگیری تیوبلس

پنچرگیری تیوبلس

 

اقدامات لازم در هنگام حادثه

  1. قبل از حرکت لاستیک‌ها را بررسی نمایید و از سلامت آن مطمئن گردید.
  2. در وهله اول استرس خود را کنترل کنید و تمرکز را روی توقف خودرو قرار دهید.
  3. به طور غریزی احتمال ترمز گرفتن بسیار است، مطلقا ترمز نکنید، ترمز بی‌موقع وزن اتومبیل را افزایش می‌دهد و فشار را بر روی چرخ‌ها می‌اندازد که این امر باعث چپ‌کردن خودرو می‌شود.
  4. از بازی‌کردن با فرمان، چپ و راست کردن فرمان اکیدا خودداری کنید.
  5. با دو دست فرمان را محکم نگه دارید و تمرکز را روی مسیر قرار دهید و با دقت مطمئن‌ترین راه را برای گریز بیابید.
  6. پدال گاز را رها نکنید، حرکت متناوب خودرو باعث می‌شود وزن خودرو به تایرهای جلو منتقل گردد. چندین بار روی پدال ضربه بزنید تا سرعت خودرو متعادل گردد.
  7. در این حالت خودرو منحرف می‌شود و رانندگی را دشوار می‌کند، سعی کنید به آرامی خودرو را به سمت کنار جاده هدایت نمایید، در زمان توقف به مکان مطمئن ترمز دستی را بکشید و فلاشرها را روشن کنید.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

عوامل تاثیرگذار در ترکیدن لاستیک

  • پایان عمر لاستیک، تایرها عمر مشخصی دارند که براساس کیلومتر ارزیابی می‌گردد تقریبا در بهترین حالت هر لاستیک بین 60 الی 70 هزار کیلومتر راه می‌رود و بعد از آن دچار فرسودگی می‌شود و استحکام خود را از دست می‌دهد.
  • چنانچه لاستیک نو شما ترکید، این امر نشانگر عدم مرغوبیت تایر می‌باشد. برای خرید لاستیک دست و دلباز باشید، غیراستاندارد بودن تایر خطرات جبران ناپذیری را به بار می‌آورد.
  • اجسام تیز که در سطح جاده وجود دارد. رد‌شدن از روی اجسام تیز و برنده به لاستیک آسیب وارد می‌کند. 

در پاره‌ای از مواقع با پنچرگیری تیوبلس مشکل شما حل می‌شود و به راحتی می‌توانید رانندگی کنید. اما پیشنهاد happy car اینست که لاستیک آسیب دیده را رها کنید و یک لاستیک نو خریداری نمایید تا یک سفر لذت‌بخش را تجربه کنید.

مجموعه هپی کار با راه‌اندازی اپلیکیشن خدمات خودرو هپی کار تمامی خدمات آنلاین خودرو را در کوتاهترین زمان با بیشترین بازدهی انجام می‌دهد. با نصب اپلیکیشن happycar اطلاعات خودرو در پایگاه داده شما ثبت و ذخیره می‌گردد.

تمامی مارکت‌های معتبر امکان نصب و راه‌اندازی اپلیکیشن happycar را برای کاربران فراهم می‌آورد. کلیه سرویس‌ها و خدمات آنلاین خودرو از جمله: پنچرگیری تیوبلس، تعویض روغن، تعویض شمع، تعویض لنت و ... در مجموعه هپی کار محقق می‌گردد. جهت هر‌گونه سوال با مشاورین مجرب ما تماس حاصل نمایید. کارشناسان Happy car به صورت 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته جوابگوی نیازهای شما عزیزان می‌باشند.