مجله هپی کار همانطور که در مقاله قبل بیان نمود، تکنولوژی کربن‌‌زدایی از سال 2008 با هدف مقابله با چالش‌های زیست محیطی در جهان شکل گرفت. این دستگاه با تولید مخلوطی از گازهای موثر جهت پاکسازی اجزا درونی موتور و منبع کاتالیست و وارد‌کردن این گازها به ورودی هوای موتور منجر به واکنش با ذرات دوده موجود بر روی دیواره‌‌های محفظه سوخت و بخش اگزوز می‌شود. ذرات دوده، بصورت لایه به لایه از درون موتور و دیگر اجزاء نام برده پاکسازی و از بخش اگزوز خارج می‌شوند.

چگونه گازهای تولیدی از دستگاه کربن‌زدایی ماداکسین، ذرات دوده موتور را پاک می‌کند؟

گازهای پاکسازی کننده به دلیل خاصیت کاتالیستی خود، امکان حذف ذرات کربنی و در نتیجه شکستن ساختار مولکولی آنها را فراهم کرده و سپس پاکسازی ذرات کربنی درون موتور انجام می‌گیرد. بدین ترتیب که گازهای تولیدی از دستگاه کربن‌زدا از درون محفظه سوخت خودرو عبور کرده و با سوخت آمیخته می‌شود. با عبور این گازها از محفظه سوخت و سیستم سنسور، اگزوز، واکنش با کربن آغاز و اکسیژن، توربو شارژ‌ها، استپر موتور و منبع کاتالیست، منبع اگزور و فیلترهای DPF در موتورهای دیزلی پاکسازی می‌شوند.

کاهش مصرف سوخت از طریق پاکسازی سنسور اکسیژن و تنظیم میزان هوا / سوخت، یکی از عمده دلایل ضرورت کربن‌زدایی از موتورهای درون‌سوز می‌باشد. جهت پاکسازی قطعات نامبرده با روش قدیمی قطعات از خودرو باز شده و با مواد شیمیایی پاکسازی می‌شوند. این کار علاوه بر هزینه و زمان زیاد، ممکن است موجب آسیب دیدن شود. در حالیکه در تکنولوژی کربن‌زدایی، نیازی به باز‌شدن هیچ یک از قطعات نبوده و در زمان مورد نیاز پاکسازی نیازی به متخصص تعمیرات خودرو نبوده و توسط افراد عادی نیز قابل انجام است.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

در بهره‌مندی از این تکنولوژی پیشنهاد می‌گردد که خودرو در دوره‌های منظم، پاکسازی را انجام داده تا از تشکیل ذرات کربنی و دوده در موتور و منبع کاتالیست پیشگیری شود. در حقیقت این تکنولوژی برای تمامی خودروها با کارکرد 10.000 کیلومتر قابل اجرا می‌باشد. بعلاوه این روش بعنوان یک روش پیشگیرانه برای خودروهای کم کارکرد و نیز روش موثر برای خودروهایی با کارکرد بالا محسوب می‌گردد.

با دستگاه کربن‌زدایی ماداکسین، موتور خودروی خود را پاک نگه دارید، عملکرد موتور را افزایش داده و انتشار گازهای آلاینده از اگزوز را به حداقل برسانید.

 • گازهای تولیدی از دستگاه کربن‌زدایی، هیچ‌‌گونه پیامد زیست محیطی به همراه نداشته و دوستدار محیط زیست می‌باشد.
 • عملکرد تکنولوژی کربن‌زدایی در جهت بازیابی، احیا و افزایش کارایی موتور خودروی شماست. این امر موجب افزایش چشمگیر شتاب و قدرت موتور خودرو می‌گردد.
 •  کربن‌زدایی موتور با اجتناب از خرابی زود هنگام قطعات گران قیمت خودرو نظیر شیرهای EGR، توربو، انژکتور و ... باعث کاهش هزینه‌های نگه‌داری و شارژ می‌گردد.
 •  دستگاه کربن‌زدایی با احیاء کاتالیست خودرو، انتشار گازهای آلاینده مانند HC, CO و دوده را تا 70 درصد طول عمر کاتالیست را افزایش می‌دهد.

happy car

happy car

مزایای دستگاه کربن‌زدایی ماداکسین

 •  هدایت گاز تولیدی از دستگاه کربن‌زدا به محفظه احتراق موجب افزایش احتراق سوخت و همچنین کاملتر‌شدن فرایند سوخت در موتور می‌شود.
 • خاصیت کاتالیستی گاز تولیدی از دستگاه کربن‌زدایی، موجب واکنش با دوده در محفظه احتراق و بخش اگزوز شده و هیدروکربن انباشته به راحتی از اگزوز خارج می‌شود.
 •  گاز خروجی از دستگاه مستقیما وارد بخش هوای ورودی به موتور شده و دستگاه با کنترل دقیقه (با توجه حجم مشخص هوشمند به شما را در روند پاکسازی کمک می‌کند. پس از موتور و کارکرد خودرو)، فرآیند پاکسازی تکمیل‌شده و خودرو آماده حرکت است.
 • هزینه انجام فرآیند احیا و پاکسازی نسبت به اجزایی که پاکسازی می‌کنند بسیار مقرون به صرفه است.
 • زمان مورد نیاز برای پاکسازی کلیه اجزا مذکور در این تکنولوژی نسبت به زمان صرف شده برای باز و بسته‌کردن و پاکسازی هر یک از این اجزا با روش‌های دیگر، بسیار کمتر است.
 •  گاز خروجی از این دستگاه فقط به اندازه میزان مصرف تولید می‌شود و ذخیره نمی‌شود.
 •  عملکرد این دستگاه در جهت بازیابی، احیا و افزایش کارایی موتور خودروی شماست. با بهره‌مندی از تکنولوژی کربن‌زدایی، ذرات کربنی از بخش درونی موتور که طی مدت زمان استفاده از وسیله نقلیه بوجود آمده بودند، حذف می‌شود.
 •  بدون استفاده از ماده شیمیایی مضر، موتور خودروی شما پاکسازی می‌شود.
 • در این فرآیند نیازی به باز و بسته کردن هیچ یک از اجزا موتور و منبع کاتالیست نمی‌باشد.
 •  دوستدار و سازگار با محیط زیست بوده، کارایی موتور خودرو را بهبود بخشیده و انتشار گازهای آلاینده CO,NOX,HC و دوده را تا 70 درصد کاهش می‌دهد.
 • قدرت عملکرد موتور MPG از دست رفته خودرو را مجددا بازیابی می‌کنید و میزان انتشار آلاینده موجود در خودرو را کاهش می‌دهید.
 •  رضایتمندی مصرف‌کنندگان برای کارشناسان شرکت ماداکسین بسیار پر‌اهمیت است و ما را در بهبود و به روزرسانی این تکنولوژی یاری می‌بخشد. از این رو مطابق با نظرات مالکین خودروهایی که با این روش پاکسازی شده‌اند، از تاثیر این فرآیند بر شتاب، مصرف سوخت و عملکرد موتور، رضایت داشتند.

اپلیکیشن happycar‌

اپلیکیشن happycar‌

احیا و بازیابی عملکرد منبع کاتالیست با دستگاه کربن‌زدای ماداکسین

این روش، تنها روش موثر و کم‌هزینه برای پاکسازی و احیا منبع کاتالیست بدون نیاز به باز و بست‌کردن منبع می‌باشد. به عبارتی، روش کربن‌زدایی در حال حاضر تنها روش موفق و کم‌هزینه، جایگزین روش‌های پر‌هزینه تعویض و شست‌شوی منبع کاتالیست است. این نوع پاکسازی و کربن‌‌زدایی را می‌توان بر اساس میزان کارکرد موتور خودرو، تعیین کرد. لذا برای خودروهای درون شهری هر 7000 الی 10000 کیلومتر و برای خودروهای برون شهری هر 15000 الی 20000 کیلومتر فرآیند پاکسازی انجام می‌شود.

مجموعه هپی کار با بهره‌گیری از دانش روز اپلیکیشن خدمات خودرو happy car را طراحی و پیاده‌سازی کرده است. با نصب اپلیکیشن happycar‌ تمامی خدمات آنلاین خودرو برای کاربران فراهم می‌گردد و با یک کلیک اطلاعات مربوط به خودرو در پایگاه داده ذخیره و محفوظ نگه داشته می‌شود. جهت هر‌گونه پرسش با کارشناسان مجرب happy car تماس حاصل نمایید.