یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های عصر حاضر بهینه‌سازی مصرف سوخت و انرژی می‌باشد. همیشه خودروهای الکترویکی جوابگوی کاهش مصرف سوخت نیستند. سوخت در زندگی شهرنشینی جایگاه والایی دارد. شرکت‌های خودروسازی روزانه راهکارهای زیادی را جهت کاهش سوخت و حفاظت از محیط زیست ارائه می‌دهند، اما همچنان شاهد آلودگی‌های زیادی در سوخت‌های فسیلی هستیم. هپیکار در این مقاله راه‌هایی را برای نگه‌داری محیط زیست و حفظ انرژی ارائه می‌دهد. افزایش مصرف سوخت دلایل مختلفی دارد در پاره‌ای مواقع حتی مشکل درب باک نیز موجب اتلاف سوخت می‌گردد. مصرف بیش از حد بنزین اصلی‌ترین گزینه آسیب به محیط زیست می‌باشد. با کنترل مصرف سوخت هزینه‌ها به صورت خودکار کاهش می‌یابد و با کنترل دقیق می‌توان در جهت توسعه و رشد کشور سرمایه‌گذاری کرد. برای کنترل مصرف سوخت در شهرهای بزرگ باید دقت به همراه سرعت انجام پذیرد، چرا که این اتفاق در طولانی مدت جامعه را دچار خطرات جانی و مالی فراوانی می‌کند. خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو در هپی کار

ایده‌های هپی کار برای کاهش مصرف سوخت:

  • افزایش سرعت یکی از گزینه‌هاییست که موجب مصرف سوخت بالا می‌شود. با رانندگی درست و سرعت استاندارد هم سلامت خودرو و هم مصرف بنزین را کاهش می‌دهید.
  • در خیلی موارد که منتظر هستید، خودروی خود را خاموش نگه دارید، هر میزان که سوخت کمتری بسوزانید احترام بیشتری به طبیعت خود خواهید گذاشت. امروزه همه خودروها به محض استارت خوردن شروع به حرکت می‌کنند و هیچ جایی نگرانی برای روشن شدن اتومبیل وجود ندارد.
  • کولر و سیستم تهویه خودرو مصرف سوخت را افزایش می‌دهند، در خیلی از فصول هوای طبیعی تهویه سیستم داخل خودرو را تامین می‌کند. طبیعت نیاز به تنفس دارد با هر اتفاقی هر چند کوچک سلامتی را به طبیعت برگردانید.
  • به صورت ناگهانی پا روی پدال ترمز قرار ندهید. سیستم ترمز خودرو را به خوبی بررسی کنید. ترمز خودرو اثربخشی فراوانی در کاهش مصرف سوخت دارد.
  • از مهم‌ترین مواردی که در صرفه جویی سوخت تاثیرگذار است، سرویس دهی دوره‌ای خودرو می‌باشد با سرویس دوره‌ای به موقع وسیله نقلیه کنترل سوخت شما به درستی انجام می‌پذیرد. در سرویس دهی دوره‌ای هپی کار شما متوجه ایرادات فنی خودروی خود نیز خواهید شد.
سرویس در محل

سرویس در محل

تعویض فیلترها

  • تعویض فیلترهای ماشین از جمله فیلتر بنزین، فیلتر روغن، فیلتر کابین، فیلتر هوا و ... فیلترهای به کار رفته در وسایل نقلیه طول عمر مشخصی دارند به مرور و با گذشت زمان فیلتر بنزین، فیلتر روغن، فیلتر کابین و فیلتر هوا نیاز به تعویض پیدا می‌کنند و امکان مصرف دوباره آنها وجود ندارد با تعویض به موقع فیلتر بنزین، فیلتر روغن، فیلتر کابین و فیلتر هوا شاهد کاهش سوخت به صورت چشمگیری خواهید بود. مخصوصا تعویض فیلتر هوا که وظیفه جریان هوا به موتور را دارد.
  • لاستیک‌های کم باد موجب افزایش سوخت می‌شود. هر چند وقت یکبار لاستیک‌های خودروی خود را کنترل کنید، تایر اهمیت بالایی در کاهش مصرف سوخت دارد.
  • باتری و دینام خود را چک نمایید، اختلالات برقی نیز مصرف سوخت را توسعه می‌دهند. سعی کنید هر چند وقت یکبار به بازبینی این قطعات بپردازید.
  • کیفیت بنزین در مصرف آن نقش چشمگیری دارد، حدالامکان از بنزین سوپر استفاده نمایید، اکتان بالایی بنزین سوپر آسیب کمتری به موتور وارد می‌کند و مصرف سوخت را نیز کاهش می‌دهد.
سرویس در تعمیرگاه

سرویس در تعمیرگاه

با مصرف درست و سرویس دهی دوره‌ای به موقع علاوه بر کاهش هزینه‌های تعمیرات خودرو، طول عمر خودروی خود را نیز افزایش می‌دهید. نگه‌داری و تعمیرات خودرو در زمان مشخص امکان یک هوای سالم را برای افراد یک جامعه محقق می‌کند. اپلیکیشن happycar قادر به ارائه خدمات آنلاین خودرو به دو صورت سرویس در محل و سرویس در تعمیرگاه خودرو می‌باشد. با نصب اپلیکیشن happycar امکان انتخاب خدمات آنلاین خودرو به شکل سرویس در تعمیرگاه و سرویس در محل خودرو برای کاربران محقق می‌شود و کارشناسان مجرب هپیکار به صورت 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته جوابگوی تمامی خواسته‌های شما هستند. مجموعه هپی کار 23 نقطه از خودروی مشتریان خود را به صورت رایگان بازبینی می‌کند.