این سوال جالب ممکن است در اذغان بسیاری از افراد شکل گیرد، واقعا این امکان وجود دارد که بدون دستگاه و وسایل، تعویض روغن را انجام داد. مجله هپی کار در این مقاله با بیان برخی موارد شیوه صحیح تعویض روغن را به کاربران گرانقدر خود آموزش می‌دهد. همانطور که در مقالات قبل بیان شد، روغن خودرو از اساسی‌ترین و مهم‌ترین سیالات آن به شمار می‌رود. تمام فرآیند کارکرد درست موتور به واسطه تعویض به موقع روغن شکل می‌گیرد.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو

نمای کلی در مورد چگونگی تعویض روغن

تعویض روغن به موقع، سلامت خودروی شما را تضمین می‌کند. مهم‌ترین کاری که برای ماندگاری موتور انجام می‌پذیرد، تعویض روغن به موقع می‌باشد. هر فرد با مطالعه دفترچه راهنمای خود از نوع روغن موتور متناسب با خودروی خود مطلع می‌گردد. تعویض روغن مانند تعویض برف پاک‌کن، تعویض باتری و یا تعویض لنت سهل و هموار نیست و نیازمند تجربه و دقت می‌باشد. با نصب اپلیکیشن خدمات خودرو happy car زمان را محدود ‌سازد و در کوتاهترین مدت روغن موتور ماشین خود را عوض کنید.

مراحل تعویض روغن

در اولین گام باید از نوع روغن موتور خودروی خود آگاه باشید و در مرحله بعد اقدام به تهیه آن نمایید. مجله هپیکار در مقالات مربوط به روغن موتور همه موارد مورد نیاز در رابطه با نوع روغن را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است و همانطور که قبلا بیان نمودیم مهم‌ترین فاکتور برای روغن میزان ویسکوزیته آن می‌باشد. موتور برای تنظیم‌بندی سوپاپ به فشار روغن تکیه می‌کند و تنش‌های متناسبی را به سیستم اعمال می‌نماید. استفاده از روغن بی‌کیفیت و نامرغوب یکی از اساسی‌ترین خطرها را برای موتور پدید می‌آورد.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

چه زمانی باید از فیلتر روغن استفاده نمود؟

در زمان‌های قدیم فیلتر روغن‌ها یکسان بودند اما امروزه فیلترها بنا به نوع خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرند. به یاد داشته باشید که همانطور که روغن موتور جزء اقلام مصرفی به شمار می‌رود و طی میزان کارکرد مشخص باید تعویض گردد، فیلتر روغن نیز از همین قاعده پیروی می‌کند. دوام موتور با کیفیت روغن رابطه‌ای مستقیم دارد. نوع فیلتر مناسب با خودرو و زمان تعویض آن به وضوح در دفترچه راهنمای خودروی شما بیان شده است. یکی از خطرات خسارت‌آور استفاده طولانی مدت از روغن موتور می‌باشد. هر زمان اقدام به تعویض روغن نمودید، فیلتر روغن را نیز تعویض نمایید.

آموزش تعویض روغن

تعویض روغن حدودا 20 دقیقه زمان می‌برد، در ابتدای راه باید ماشین را پارک نمایید و فضای کافی برای کار در نظر گیرید، اتومبیل را خاموش کنید تا موتور خنک شود، پس از سرد‌شدن موتور به وسیله جک اتومبیل را به سمت بالا هدایت کنید ( ماشین شاستی بلند نیاز به جک ندارد)، حتما ظرف استاندارد در زیر خودرو قرار دهید و پیچ تخلیه را آزاد نمایید تا تمامی روغن درون مخزن تخلیه گردد، پس از این مرحله و تخلیه کامل پیچ را ببندید و واشر را کنترل کنید تا دچاره پاره‌شدگی و پوسیدگی نشده باشد. در مرحله پایانی درب کاپوت را باز کنید و درپوش روغن را باز نماید و به واسطه قیف مقدار روغن لازم را وارد نمایید. پس از اتمام کار به مدت چند ثانیه خودرو را روشن نگه‌دارید تا روغن در موتور به درستی کار کند و چک کنید که روغن‌ریزی مشاهده نشود.

happy car

happy car

با توجه به آسان بودن فرآیند تعویض روغن، مجموعه happy car توصیه می‌کند که از افراد متخصص در این اقدام کمک گیرید، قلب تپنده هر خودرویی موتور آن محسوب می‌شود و آسیب به این قطعه خسارات گزاف و جبران‌ناپذیری را برای مالک به بار می‌آورد. استفاده از روغن بی‌کیفیت و سهل‌انگاری در هنگام تعویض موجب آسیب به خودرو می‌شود.

هپی کار با بهره‌گیری از کادری مجرب تمامی خدمات آنلاین خودرو را در دسترسی مخاطبان قرار می‌دهد. با نصب اپلیکیشن هپی کار امکان ثبت درخواست برای افراد مهیا می‌گردد. اپلکیشن خدمات خودرو هپی کار تمامی اطلاعات را در خود ثبت و نگه‌داری می‌کند و به راحتی هنگام تعویض را به کاربر اطلاع می‌دهد. جهت هر‌گونه سوال با کارشناسان مجرب مجموعه تماس به عمل آورید.