مهم‌ترین نکته برای حفظ سلامت خودرو انجام به موقع سرویس‌های دوره‌ای آن می‌باشد. فرآیند سرویس دوره‌ای باید مطابق با دستورات کارخانه صورت پذیرد، این امر مانع از ایجاد عیوب و موجب دوام و ماندگاری خودرو می‌گردد. بی‌توجهی به سرویس‌های دوره‌ای آسیب‌های فراوانی را در پی خواهد داشت.

خودروها قطعات مصرفی زیادی دارند که نیاز به رسیدگی و کنترل دارد و سرویس دوره‌ای منوط به تعویض روغن و فیلتر نمی‌شود. با سرویس دهی دوره‌ای هپی کار هزینه‌های خود را کاهش دهید. تقریب به 8 هزار قطعه در هر خودرو وجود دارد که عملکرد غلط هر قطعه می‌تواند آسیب جدی به وسیله نقلیه وارد نماید. اکثریت سرویس‌ها از جمله: تعویض روغن، تعویض شمع، تعویض لنت، تسمه تایم و ...) بر اساس کارکرد کیلومتر خودرو در نظر گرفته می‌شود.

یکسری از قطعات خودرو مصرفی هستند و پس از پایان عمرشان باید تعویض گردند. مهم‌ترین گزینه برای حفظ سلامت خودرو انجام به موقع سرویس دوره‌ای می‌باشد. هر میزان که قیمت خودرو گران‌تر باشد، طبعا هزینه سرویس بیشتری باید پرداخت شود.

سرویس دوره ای خودرو در هپیکار

سرویس دوره ای خودرو در هپیکار

موارد مهم در سرویس دوره‌ای:

  • تعویض روغن

روغن روی عملکرد درست موتور نقش بسزایی دارد. در دفترچه راهنمای هر وسیله نقلیه می‌توانید اطلاعات مربوط به تعویض روغن آن را مشاهده نمایید. به طور کلی در هر 5000 کیلومتر بهتر است روغن موتور تعویض گردد. در مقالات قبلی هپی کار اطلاعات کامل در رابطه با روغن موتور بیان شده است. در انتخاب روغن موتور این موارد را مد‌نظر داشته باشید:

  1.  ویسکوزیته یا گرانروی
  2. نوع پایه روغن
  3.  کیفیت یا API

با توجه به اهمیت ویژه روغن موتور دقت بسیاری روی کیفیت و انتخاب آن به کار برید. همراه با تعویض روغن، فیلتر روغن را نیز عوض کنید.

  • لنت و روغن ترمز

تمام ایمنی خودروی شما بر پایه ترمز پیاده‌سازی می‌شود و ترمز نقش حیاتی برای سلامت وسیله نقلیه ایفا می‌کند. روغن موتور با فشار هیدرولیکی که به پمپ و سیلندر ترمز وارد می کند تاثیر مستقیم روی لنت ترمز اعمال می‌کند.

سرویس در تعمیرگاه

سرویس در تعمیرگاه

  • فیلتر هوا

هر بار که سرویس دوره‌ای را انجام می‌دهید، فیلتر هوا را نیز عوض نمایید هوای سالم موجب احتراق سلامت خودرو می‌گردد. تعویض به موقع علاوه بر کاهش مصرف سوخت روی عملکرد موتور نیز تاثیرگذار است.

  • فیلتر کابین

وظیفه فیلتر کابین، تهویه کابین خودرو می‌باشد. تعویض آن مانع از تجمیع آلودگی می‌شود و کیفیت هوای دورن وسیله نقلیه افزایش می‌یابد.

  • فیلتر بنزین

فیلتر بنزین وظیفه پاکسازی بنزین و حذف آلودگی درون آن را دارد. عدم تعویض به موقع فیلتر بنزین موجب آسیب جدی به موتور و پمپ بنزین و سنسور اکسیژن می‌گردد.

  • تعویض شمع

احتراق درست شمع باعث کارکرد درست موتور و سلامت خودرو می‌شود. تا زمانیکه عمر شمع به پایان نرسیده باشد موتور به سرعت روشن می شود و بالعکس در زمان اتمام عمر شمع شتاب خودرو کاهش می‌یابد و لرزش در دور موتور پدیدار می‌گردد.

سرویس در محل

سرویس در محل

به نوعی تمام مایعات خودرو و قطعات برقی به علت مصرفی بودن باید مورد کنترل و بررسی قرار گیرند، برای این قطعات طول عمر مشخصی تعریف شده است که فراتر از آن خسارات و هزینه‌های گزافی به بار می‌آید. هپی کار تمامی خدمات مربوط به سرویس دهی دوره‌ای را به دو صورت سرویس در محل و سرویس در تعمیرگاه برای کاربر مهیا می‌سازد.

یکی از قطعات خیلی مهم، تسمه تایم می‌باشد که عمر آن در خودروهای مختلف، متفاوت در نظر گرفته می شود. این قطعه باعث کارکرد روان و اصولی موتور می‌گردد و پارگی آن آسیب جدی را به بار خواهد آورد. متاسفانه پایان عمر خیلی از قطعات مشخص نیست، از این رو باید دقت روی میزان کارکرد خودرو داشته باشید، اپلیکیشن happycar با در نظر گرفتن این گزینه اطلاعات شما را در پایگاه داده ثبت می‌کند.

با مراجعه به پنل اپلیکیشن happycar تمامی گزارشات خودرویی قابلیت نمایش دارد. مجموعه هپیکار توانسته مسیر سرویس دهی دوره‌ای را برای شما هموار سازد. در اپلیکیشن happycar به راحتی می‌توانید درخواست خود را اعلام کنید و از نوع سرویس دهی مطلع گردید.