این روزها متوجه خواهید شد که بسیاری از تولیدکنندگان خودرو، روغن موتور مصنوعی را روانه بازار می‌کنند. این مسئله خیلی تعجب‌آور نیست چرا که شواهد زیادی وجود دارد که ثابت کند روغن موتور مصنوعی به مراتب بهتر است، در این مقاله عوامل تاثیرگذار در انتخاب روغن موتور خودرو را به شما معرفی خواهیم کرد.

ویژگی‌های موجود در انتخاب روغن موتور مناسب:

در هنگام خرید روغن موتور به این موارد توجه داشته باشید، این موارد تاثیر مستقیم روی سلامت موتور شما خواهند داشت.
  • قدرت روغن

از آنجایی که مزیت اصلی روغن روان‌کار‌کردن قطعات موتور می‌باشد. روغن باید بتواند در مدت زمان مشخص مکانیسم عملیاتی درستی را ارائه دهد.
  • پایداری ویسکوزیته

روغن موتور باید ویسکوزیته مناسب داشته باشد تا جریان را با حفاظت درست اعمال کند. کاهش و افزایش دما نقش موثری در انتخاب ویسکوزیته روغن دارد.  

تعویض روغن

خصوصیات کارکرد روان خودرو:

روغن مناسب مانع از کوچکترین برخوردی بین قطعات می‌شود، به همین دلیل هیچ‌گونه اثری از رسوب از خود به جای نمی‌گذارد. به طور مثال روغن موتور با ویسکوزیته W-40 توانایی فعالیت در دمای پایین را دارد و گزینه ایده‌آلی برای فصول سرد و زمستانی به شمار می‌رود. هر میزان این عدد کاهش یابد امکان استفاده در فصول گرم را بهتر محقق می‌سازد. ( ویسکوزیته محیط گرم 10 یا 20 می‌باشد.)

کیفیت کارکرد:

کیفیت مطلوب می‌تواند اثربخشی بالایی روی سیستم ماشین داشته باشد. موتورهای مدرن امروزی فشار زیادی را تولید می‌کنند که کارائی روغن را کاهش می‌دهد. با این حال روغن‌های جدید کمک می‌کند تا علاوه بر کارکرد روان، مقاومت در برابر فشار نیز افزایش یابد.    

سازگاری:

برای بهره‌وری بهتر باید روغنی متناسب با ماشین را انتخاب نمایید. هر مدل روغن با یکسری از وسایل نقلیه مشخص سازگاری دارد. بهترین مارک روغن موتور، می‌تواند توانایی کارکرد خوبی را از خود نشان دهد. روغن موتورها با فرمول‌های خاصی تولید می‌گردد، این ترکیبات علاوه بر سازگاری عملکرد فوق العاده‌ای را به وجود می‌آورند. هر محصول با نام تجاری و ویژگی‌های منحصر به خود عرضه می‌شود، در واقعا همان مارک روغن موتور نامیده می‌شود. برچسب روی محصول به وضوح تمام مواردی را که مصرف کننده باید بداند در اختیار او قرار می‌دهد. موتور قلب تپنده خودرو محسوب می‌شود، حفاظت و نگه‌داری درست از آن علاوه بر طول عمر، هزینه‌های گزاف تعمیرات را از بین می‌برد.

 

اهمیت روغن در موتور

روغن موتور مناسب به طور تقریبی بین 4 تا 6 ماه در وسیله نقلیه شما فعال است و هزینه استفاده از بهترین مارک روغن موتور مقرون به صرفه می‌باشد. سامانه و اپلیکیشن هپی کار با بهره‌گیری از فناوری روز و کادر مجرب و حرفه‌ای توانسته در بهینه‌سازی زمان نقش مهمی را برای مخاطب ایفا کند. خدمات سرویس در محل و سرویس در تعمیرگاه تنها با یک کلیک روی اپلیکیشن هپی کار میسر می‌گردد، با انتخاب Happycar در زمان محدود به بیشترین بازدهی خواهید رسید. این فرآیند کمک می‌کند تعویض روغن خود را به راحتی مدیریت کنید و به نتیجه مطلوبی برسید. جهت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت تماس به عمل آورید.