در مجله هپی کار با عوامل مختلف اختلال در تنظیم موتور آشنا خواهید شد. دلایلی از قبیل کهنه‌گی قطعات، عملکرد غلط دریچه گاز و پمپ بنزین، اختلال در سیستم برق‌رسانی باعث لرزش بدنه و اشکال در فرآیند روانی کارکرد خودرو می‌شود. بهتر است فرآیند تنظیم موتور را به موقع انجام دهید تا چراغ چک روشن نشود و هزینه گزافی به راننده تحمیل نگردد.

happy car

happy car

زمان تنظیم موتور

بهترین راهکار برای رفع مشکل اینست که قبل از اینکه سیستم به صورت کامل از کار بیفتد اقدام به پیشگیری نمایید. یکی از موارد اصولی در فرآیند تنظیم موتور، کنترل سه ماه یکباره می‌باشد، تنظیم موتور همانند از موارد دیگر سرویس دوره‌ای به شمار می‌رود. به طور میانگین حداقل دوبار در سال باید تنظیم موتور صورت پذیرد. مهم‌ترین عنصر وجودی خودرو موتور آن محسوب می‌شود که رسیدگی به آن مالک را از هزینه‌های زیاد دور نگه می‌دارد.

به طور مثال هنگامیکه استپر موتور با مشکل مواجه می‌شود در صورت آگاهی امکان تعمیر یا تعویض با کمترین هزینه مقدور می‌شود و عملکرد به موقع در بهینه‌سازی مصرف سوخت نیز اثربخشی بالایی را به همراه می‌آورد، اما عملکرد ضعیف و دیرهنگام آسیب و خسارت به بقیه قسمت‌ها را نیز با خود به همراه می‌آورد. هر‌گونه اتفاق مخرب تاثیر منفی روی سیستم موتوری به وجود می‌‌آورد.

کارکرد بد انژکتور، تخریب سوزن‌ها و شمع‌ها گرمای زیادی را در موتور ایجاد می‌کند. هرگونه استهلاکی در خودرو صدمه‌ای را با خود به همراه دارد که برای جلوگیری از هزینه‌های گزاف باید به موقع فرآیند سرویس دوره‌ای را انجام گیرد. هر چند وقت یک بار اتومبیل را به تعمیرگاه ببرید و مورد کنترل و ارزیابی قرار دهید.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

چه عواملی نشانگر انجام تنظیم موتور می‌باشد؟

 1. روشن‌شدن چراغ دیاگ: اصلی‌‌‌ترین گزینه‌ی که اشکال را در اتومبیل نشان می‌دهد نمایش چراغ دیاگ می‌باشد.
 2. هنگامیکه خودرو متوقف است، لزرش غیرطبیعی در ماشین پدید می‌آید.
 3. در زمان استارت روشن‌شدن به راحتی انجام نمی‌پذیرد.
 4. سوخت و انرژی زیادی صرف می‌شود.
 5. دود سیاه رنگ از اگزور اتومبیل خارج می‌گردد.
 6. شتاب خودرو کاهش می‌یابد.
 7. صدای اضافی از موتور به بیرون انتقال می‌یابد.

اهمیت تنظیم موتور

 1. بهینه‌سازی مصرف سوخت
 2. افزایش شتاب خودرو
 3.  عملکرد درست موتور
 4. کاهش صدا و گرما
 5. ماندگاری و سلامت قطعات داخلی موتور
 6. کنترل آلودگی

سرویس دوره‌ای

سرویس دوره‌ای

با توجه به مقالات قبلی happy car، موتور از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است و عملکرد درست آن تاثیر مثبت و اثرگذاری را روی خودرو اعمال می‌کند، از این رو چنانچه تمایل به ماندگاری خودروی خود دارید به سرویس دوره‌ای توجه ویژه‌ای داشته باشید، با انجام فرآیند به موقع تنظیم موتور حفاظت و نگه‌داری موتور را افزایش خواهید داد.

مجموعه هپی کار به کمک فناوری روز جهان اپلیکیشن خدمات خودرو happy car طراحی و پیاده‌سازی کرده است. از این رو اپلیکیشن Happycar تمامی خواسته‌های مخاطبان را در راستای سرویس دوره‌ای محقق می‌کند. با نصب اپلیکیشن خدمات خودرو happy car تمامی اطلاعات زمانبندی سرویس دوره‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد. جهت هر‌گونه سوال با مشاورین مجرب هپی کار تماس حاصل نمایید.