تمیز نگه‌داشتن فضای داخلی خودرو به اندازه پاکیزی نمای بیرونی اتومبیل حائز اهمیت است. تمام زمان شما در حین رانندگی در داخل خودرو می‌گذرد. نظافت درون اتاق برای حفظ سلامت و آرامش راننده و سرنشینان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. خوشبختانه امروزه نظافت اثاثیه و لوازم داخلی با تکنیک‌های مدرن و محصولات تمیزکننده شکل می‌گیرد. مجله هپی کار در این مقاله به نحوه لکه‌گیری اتاق خودرو می‌پردازد.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو

لکه‌گیری

در ابتدا باید نوع لکه را تشخیص داد و با استفاده از دستگاه پاک‌کننده لکه را مورد آزمایش قرار دهید. پاکسازی لکه نباید به فضای داخل خودرو آسیب وارد نماید، لذا توصیه happy car به شما اینست که حتما قبل از هر چیز نوع لکه را مورد ارزیابی قرار دهید و با توجه به لکه مشخص شده اقدام به پاکسازی نمایید. اصولا لکه‌ها به شکل‌های مختلف در نقاطی پراکنده‌ای از اتاق ماشین پدید می‌آیند.

لکه معمولی

لکه‌هایی که روی چرم روکش خودرو به وجود می‌آیند، با یک دستمال نرم و مقداری مواد شوینده به راحتی پاکسازی می‌شوند. به آرامی دستمال مرطوب را روی روکش بمالید و اجازه دهید 30 ثانیه زمان سپری شود و بعد از پاک‌کننده مخصوص استفاده نمایید.

لکه جوهر

الکل و لوازم پاک‌کننده مختص جوهر عنصری کاربری جهت پاکسازی لکه جوهر به شمار می‌رود. البته یکسری اسپری نیز برای فرآیند نظافت و از بین‌بردن لکه جوهر به کار می‌رود. بعد از پاک‌کردن لکه جوهر به واسطه دستمال مرطوب قسمت مشخص شده را با پارچه‌ای نرم و مرطوب تمیز کنید.

لکه روغن

یکی از بدترین لکه‌هایی که در اتاق خودرو به وجود می‌آید وجود لکه‌های روغن می‌باشد. برای پاکسازی لکه‌های روغن باید از فرمول رقیق‌کننده و پارچه نخی استفاده نمایید، کمی محلول را در ظرف بریزید و به واسطه پارچه نخی محل آلودگی را تمیز کنید. هپی کار به واسطه دو نوع کارواش با آب و کارواش نانو تمامی آلودگی توشویی خودرو را انجام می‌دهد. تمام مواد نانو به کار گرفته شده در هپیکار از اصیل‌ترین و مدرن‌ترین مواد روز جهان می‌باشد.

کارواش نانو

کارواش نانو در هپیکار

لکه قهوه

در صورت ریخته‌شدن قهوه درون خودرو سریعا با آب سرد و یک حوله کاغذی اقدام به نظافت نمایید و به مدت 5 دقیقه زمان صرف کنید تا کلیت لکه پاک گردد. بنا به پیشنهاد happy car همیشه دقت داشته باشید که در هنگام لکه‌گیری در قسمت دیگری لکه به وجود نیاورید. چنانچه لکه قهوه از بین نرفت از مایع ظرفشویی و آب گرم بهره گیرید و دوباره بعد از شست و شو با حوله قسمت مشخص شده را خشک کنید، البته از سشوار هم می‌توانید برای تسریع این فرآیند کمک بگیرید، فقط فاصله سشوار با محل لک را مدنظر قرار دهید.

لکه استفراغ

یکی از بدترین لکه‌هایی که در اتاق خودرو شکل می‌گیرد، لکه حالت استفراغ است، چنانچه این اتفاق درون اتومبیل شما پدید آمد، در سریع‌ترین زمان اثاثیه خودرو را تخلیه کنید و محل کثیفی را پاک نمایید و به واسطه صابون و آب گرم محیط لکه را از بین ببرید، توجه داشته باشید لک استفراغ علاوه بر آلودگی عمیق، بوی نامطبوعی را در داخل خودرو ایجاد می‌کند. برای مرتفع ساختن بوی بد از بوگیرهای مخصوص و یا محلول جوش شیرین با آب نیز می‌توانید برای از بین بردن بو استفاده کنید.

اپلیکیشن happycar

لکه خون

خون یکی از سخت‌ترین لکه‌ها برای پاکسازی محسوب می شود. برای از بین‌بردن لکه خون از آب گرم و صابون استفاده نکنید، این اتفاق امکان تثبیت رنگ را ایجاد می‌کند. یک پارچه را با آب سرد خیس کرده و روی لکه قرار دهید و این کار را تا مدامی که لکه از بین برود انجام دهید. برای پاکسازی لکه خون از مواد شویند استاندارد و باکیفیت استفاده کنید تا پاکسازی در زمان کوتاه و شیوه مناسب صورت پذیرد.

مجموعه هپی کار با طراحی اپلیکیشن خدمات خودرو توانسته تمامی نیازهای خدمات آنلاین خودرو را برای کاربران فراهم سازد. با نصب اپلیکیشن خدمات خودرو happy car تمامی فرآیند خدمات آنلاین خودرو برای شما فراهم می‌آید. با یک کلیک امکان کارواش با آب و کارواش نانو صورت می‌پذیرد.

اپلیکیشن happycar در تمامی مارکت‌های معتبر وجود دارد و به راحتی امکان نصب و راه‌اندازی آن فراهم می شود. خدمات آنلاین خودرو اعم از: کارواش نانو، کارواش با آب، تعویض روغن، تعویض فیلتر و .... در مجموعه هپیکار انجام می‌پذیرد. جهت هر‌گونه پرسش با شماره‌های مندرج در سایت و کارشناسان مجرب هپی کار تماس حاصل فرمایید.