مجله هپی کار در این مقاله سعی بر آن دارد که نحوه پاکسازی موتور خودرو را مورد بررسی و پردازش قرار دهد. یک موتور تمیز تعمیرات و نگه‌داری را سهل و هموار می‌سازد. چنانچه مدت زمان زیادی از خرید اتومبیل شما می‌گذرد، حتما اقدام به نظافت موتور ماشین نمایید، در مقاله happy car قبل از هر چیز باید بگوییم که گذر زمان موجب خشک‌شدن چربی و گریس می‌شود، از این رو باید زمان بیشتری صرف پاکسازی رسوبات روغن نمایید.

در ابتدای امر خودرو را خاموش کنید تا موتور سرد گردد، قبل از شست و شو اطراف موتور را به خوبی تمیز کنید و از سلامت مواد شوینده مطمئن شوید. تمیز‌کردن موتور به صورت مرتب مانع از زنگ‌زدگی موتور اتومبیل می‌شود، سنگ‌ریزه های جاده‌ای و نمک بیشترین آسیب را به ماشین وارد می‌کند و یکی از دلایل زنگ‌زدگی به شمار می‌رود. شست و شوی موتور باعث افزایش طول عمر موتور خودرو می‌شود.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو

نظافت موتور خودرو

بقایا و اثرات آلودگی را از روی سطح موتور پاکسازی کنید، هر‌گونه برگ، شاخه و بقایایی از آلودگی بر سلامت موتور آسیب وارد می‌کند و ماندگاری بیش از حد آنها در موتور ممکن است به حریق تبدیل گردد. به طور معمول شاخه و برگ‌های زیادی روی خودرو‌ها ریخته می‌شود که امکان نفوذ آن در درون موتور صورت می‌پذیرد. در هنگام نظافت موتور روی محافظت سیستم برقی دقت داشته باشید تا از ایجاد خسارت در برابر نفوذ آب به قسمت‌های الکتریکی جلوگیری به عمل آورید.

حتما قبل از نظافت باتری را جدا کنید، پاشیدن آب به طور مستقیم موجب قوس در قسمت‌های الکتریکی می‌گردد و خیس‌شدن فیوزها آسیب‌های زیادی را بر خودرو تحمیل می‌کند. از شل‌کردن پیچ در پایانه منفی روی باتری و کشیدن کابل روی زمین خودداری کنید. اگر باتری در خودرو قرار دارد، کاملا سطح آن را پوشش دهید تا آب درون آن نفوذ نکند. تقریبا همه موتورها ضدآب هستند و تمامی قطعات الکتریکی خودرو در پوشش‌های پلاستیکی با کیفیت بالا قرار گرفته‌اند.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

راهنمایی لازم قبل از نظافت موتور

حتما قبل از تمیزکاری موتور دفترچه راهنمای خودروی خود را با دقت مطالعه کنید. 5 دقیقه زمان دهید تا موتور به دمای عادی برسد از هیچ چیز محرک استفاده نکنید. دمای موتور را کاهش دهید. از اسپری‌های استاندارد جهت نظافت استفاده کنید. از مواد شوینده قوی بپرهیزید.

با توجه به اینکه فرآیند شست و شوی موتور نیازمند تبحر و تجربه می‌باشد. لذا مجموعه happy car با پیاده‌سازی اپلیکیشن خدمات خودرو تمامی نیازهای افراد را در راستای سرویس و خدمات تامین نموده است. از این رو با نصب اپلیکیشن happycar تمامی خواسته‌های شما در زمینه خدمات آنلاین خودرو تامین می‌گردد.

happy car

happy car

اپلیکیشن خدمات خودرو هپی کار را از تمامی مارکت‌های معتبر می‌توان دانلود و نصب نمود، از مزیت‌های اپلیکیشن happycar ثبت اطلاعات در پایگاه داده می‌باشد. از این رو کلیه خدمات آنلاین خودرو در اختیار کاربران گرانقدر قرار می‌گیرد. در صورت بروز هر گونه سوال با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان هپی کار بهره‌مند گردید.