یکی از نگرانی‌های رانندگان نحوه حفاظت از خودرو می‌باشد. این نگرانی برای کسانی که تجربه چندانی ندارند و تازه خودروی خود را خریداری کرده‌اند به مراتب بیشتر است. همانطور که می‌دانید هر اتومبیل از قطعات زیادی تشکیل شده که وجود اشکال در هر قطعه مشکلات زیادی را برای مالک به وجود می‌آورد. دانستن نکات تخصصی در رابطه با نگه‌داری و تعمیرات خودرو طول عمر وسیله نقلیه شما را افزایش می‌دهد. با توجه به اینکه نکات بسیاری در رابطه با نگه‌داری و تعمیرات خودرو وجود دارد، اما اساسی‌ترین قطعات در پاره های از اوقات با ابزارهای ساده ترمیم می‌گردند. هپیکار نکات مهم جهت تعمیرات خودرو در این مقاله عنوان می‌نماید. استفاده بهینه از خودرو مانع از کار افتادن وسیله نقلیه می‌شود. خودروهای با‌ارزش از کیفیت بالاتری برخودارند و به نسبت خرابی آنها محدودتر از خودروهای ارزان‌تر می‌باشد. بهره‌گیری نادرست در هر وسیله نقلیه‌ای موجب خسارات و مشکلات عدیده‌ در آن می‌شود. سرویس دهی دوره‌ای یکی از مواردیست که باعث حفظ سلامت خودرو می‌گردد. خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو

مواردی که در سلامت خودرو نقش موثری دارند:

تعویض روغن

مهم‌ترین نکته در سرویس دهی دوره‌ای تعویض روغن می‌باشد، روغن مناسب در ایمنی و سلامت موتور اثربخشی بالایی دارد. حتما هر چند وقت یکبار گیج روغن خود را چک نمایید در مقالات مربوط به روغن موتور هپی کار اطلاعات به صورت کامل بیان شده است. روغن طول عمر مشخصی دارد و معیار تعویض آن بر مبنای کیلومتر ارزیابی می‌شود. روغن موتور فرسوده صدمه جدی بر موتور خودرو وارد می‌نماید. در هنگام تعویض روغن، فیلتر روغن را نیز تعویض کنید، این امر باعث افزایش شتاب و سرعت می‌شود و در طول عمر موتور نیز نقش موثری دارد.

تعویض تسمه تایم

همانطور که در مقاله مربوط به تسمه تایم بیان شد، حرکت درست موتور به واسطه تسمه تایم صورت می‌پذیرد. در هر 60 هزار کیلومتر باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید، پارگی این قطعه مشکلات جدیدی و هزینه گزافی را به راننده تحمیل می‌کند. متاسفانه هیچ نشانه برای زمان تعویض این قطعه وجود ندارد. جدا‌شدن دندانه‌های تسمه یکی از مشکلات جدی آن به شمار می‌رود. سربالایی‌ها و فشارهای زیاد در رانندگی آسیب‌پذیری این قطعه را افزایش می‌دهد. انجام این فرآیند تنها به واسطه تعمیرکار میسر می‌گردد. خدمات سرویس در تعمیرگاه خودرو در مجموعه هپی کار امکان این امر را محقق می‌سازد.

لاستیک

هر خودرو به واسطه لاستیک حرکت می‌کند، چنانچه نسبت به سلامت چرخ‌ها و سیستم تعلیق بی‌تفاوت باشید به مرور بر خودرو شما ایرادات زیادی وارد می‌شود. لاستیک خودرو باید علاوه بر باد و عاج مناسب از استانداردهای لازم برخودار باشد. تمام تعادل خودروی شما به واسطه لاستیک‌ها تامین می‌گردد.

ترمز خودرو

این قطعه ضامن امنیت خودرو می‌باشد. عملکرد نامناسب لنت‌ها خطرات بسیاری را به بار می‌آورد. همیشه از لنت‌های استاندارد و مناسب استفاده نمایید. ترمزها گرد و غبار را جذب خود می‌کنند، برای مرتفع ساختن این مورد باید از آب سرد استفاده کرد و در صورت خیس شدن لنت‌های ترمز پدال را فشار دهید تا هر گونه جسم اضافی خارج گردد. بهترین راهکار در ترمز خودرو خنک نگه‌داشتن و تعویض لنت به موقع می‌باشد. سرویس در تعمیرگاه

سرویس در تعمیرگاه

فیلترها

تمامی فیلترها دارای عمر مشخصی هستند در زمان اتمام مصرف باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. کارکرد فیلترهوا موجب سوخت مناسب، سلامت رینگ‌های پیستون، افزایش شتاب می‌شود. فیلتر بنزین، مانع از ایجاد اختلال در سوخت می‌گردد.

تعویض شمع

مشتعل شدن شمع‌ها ترکیب سوخت و هوا را در موتور پدید می‌آورند. در زمان اتمام عمر شمع باید آن را عوض کنید تا خودروی شما سلامت پایداری داشته باشد. ایرادات شمع: دود آبی رنگ اگزوز، عملکرد ناصحیح احتراق، بی‌نظمی در استارت و لرزش بدنه خودرو را به وجود می‌آورد. خدمات سرویس در محل خودرو در اپلیکیشن happycar در کوتاهترین زمان ممکن میسر می‌شود.

تعویض باتری

تمام فرآیند الکترونیکی خودروی شما به واسطه باتری و دینام محقق می‌شود، هر دوی این قطعات عمر مشخصی دارند و در صورت فرسودگی از کار خواهند افتاد. میزان شارژ کم و یا زیاد دینام می‌تواند عمر باتری را کاهش دهد. هر باتری تقریبا 2 سال عمر می‌کند. هر فرآیندی برقی نیازمند قطع ارتباط باطری می‌باشد. عملکرد قطع و وصل باطری بسیار ساده و هموار است. در صورت اختلال در کارکرد قطعه حتما نسبت به تعویض باتری اقدام نمایید. سرویس در محل

سرویس در محل

در سرویس دهی دوره‌ای همه این موارد مورد نظر قرار می‌گیرد. به راحتی با نصب رایگان اپلیکیشن happycar می‌توانید فرآیند سرویس دوره‌ای را انجام دهید و نیروهای متخصص هپی کار خودروی شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و تمامی ایرادات آن را مرتفع می‌سازند. طراحی اپلیکیشن happycar به گونه‌ایست که انتخاب خدمات آنلاین خودرو را به دو صورت سرویس در محل و سرویس در تعمیرگاه را بر عهده خود کاربر قرار می‌دهد و با یک کلیک کلیه نیازهای شما برطرف می‌شود. خدمات آنلاین خودرو به صورت 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته جوابگوی نیازهای شما عزیزان خواهد بود.