فیلتر روغن

یکی از تاثیرگذارترین قطعات در خنک‌کردن موتور ماشین، فیلتر روغن می‌باشد. این قطعه به عنوان یک تصفیه‌کننده عمل می‌کند، روغن خودرو نمایانگر وضعیت موتور است. فیلتر روغن تمامی آثار مخرب و میکرونی که به موتور صدمه می‌زند را کنترل و حذف می‌نماید. تعویض به موقع آن باعث تضمین سلامتی موتور می‌گردد. در صورتیکه این قطعه در زمان مشخص عوض نشود، کاغذهای آن مسدود می‌شود و نتیجه معکوس می‌دهد، همانطور که در مقاله مربوط به تعویض روغن عنوان شد، روغن خودرو وظیفه روان‌سازی عملکرد موتور را به دنبال دارد. تمامی قطعات مرتبط با موتور در راستای فعالیت هموار آن عمل می‌کنند، در نتیجه کیفیت و اقدام تعویض به موقع می‌تواند باعث افزایش کارائی و طول عمر وسیله نقلیه گردد. یکی از مواردی که هپی کار سرلوحه کار خود قرار داده بهره‌گیری از قطعات و کالاهای اورجینال است.

تعویض فیلتر روغن در هپی کار

زمان تعویض فیلتر روغن:

با توجه به اینکه فیلتر روغن وظیفه پاکسازی مواد آلاینده و دودزای ماشین را دارد، طول عمر مشخصی برای این قطعه مصرفی تعریف می‌شود. بهتر است در هر 5 هزار کیلومتر همزمان با تعویض روغن، فیلتر روغن را نیز عوض کنید. تعویض به موقع فیلتر روغن می‌تواند این موقعیت‌ها را برای خودروی شما به وجود آورد:
  1.  کاهش مصرف سوخت
  2.  کارکرد روان خودرو
  3.  سرعت در روشن‌شدن وسیله نقلیه
  4.  احتراق درست
فیلتر روغن متشکل شده از الیاف کاغذی، سلولز و فایبرگلاس که باعث جذب ذرات کوچک و مخرب می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای فیلتر روغن، عبور و جریان روغن است. هیچ‌گاه فریب قیمت پایین قطعات خودرو را نخورید، فیلتر روغن ارزان نشانگر کیفیت نامناسب آن می‌باشد. فیلتر روغن با کیفیت و استاندارد باعث کاهش استهلاک و افزایش بهره‌وری موتور می‌گردد.

سرویس در محل

موارد کلیدی در رابطه با تعویض روغن:

  1.  تعویض فیلتر روغن را به یک متخصص بسپارید. تا به صورت حرفه‌ای این فرآیند را محقق سازد.
  2.  در زمان مشخص با توجه به میزان کارکرد کیلومتر فیلتر روغن را تعویض نمایید.
  3.  آب بند لاستیکی را با مقدار کمی روغن پوشش دهید و پس از قرارگیری آن را استحکام بخشید. فیلتر قبلی را باید به چرخه بازیافت انتقال دهید و از استفاده مجدد آن بپرهیزید. شایع‌ترین روش برای تخلیه، سوراخ‌کردن سوپاپ برگشت می‌باشد.

سرویس در تعمیرگاه

چه عواملی نشانگر مشکل فیلتر روغن می‌باشد:

  1. چراغ چک روغن هشدار می‌دهد.
  2.  با مشاهده روغن در زیر خودرو، احتمال نشت روغن از فیلتر وجود دارد.
  3. کثیف‌بودن فیلتر باعث کم‌شدن فشار روغن و خاموشی یکباره آن می‌شود.
مهم‌ترین عنصر در خودروی شخصی، موتور آن محسوب می‌شود. کنترل و رسیدگی به آن مستلزم به‌کارگیری قطعات و ابزارهایی با کیفیت مناسب و مرغوب می‌باشد که این امر با حضور نیروی متخصص صورت می‌پذیرد. از این رو هپی کار با بهره‌گیری از کادر مجرب توانسته تمامی خواسته‌های کاربران را در مسیر سرویس در محل و سرویس در تعمیرگاه پوشش دهد. اپلیکیشن happycar با یک کلیک شما را به درخواست مورد نظر خود می‌رساند. هپیکار تمامی تلاش خود را برای ایجاد رضایتمندی مشتریان به کار می‌گیرد.