سختی رانندگی در فصل زمستان تنها بخاطر برف نیست، حضور یخ در جاده یک تهدید جدی و خطرناک به شمار می‌رود. به طور کلی یخ آسیب‌پذیری به مراتب بیشتری نسبت به برف دارد، چرا که نامرئی است و همین امر خطرات مهلکی را می‌تواند به بار آورد. مجله هپی کار در این راستا با درک و دانستن نحوه رانندگی در فصل زمستان این مقاله را ارائه می‌دهد.

یخ یک تکه معمولی است و به دلیل باران منجمد سبک و یا ذوب می‌شود، از این رو دوباره یخ‌زدگی برف را پدید می‌آید. به نحوی این تصویر در اثر انجماد آب در سطح جاده، پیاده‌رو و معابر شکل می‌گیرد. یخ حباب ایجاد نمی‌کند و علاوه بر خطر، امکان تشخیص را نیز دشوار می‌سازد. در خیلی از مواقع شرایط آب و هوایی در ایجاد یخ اثربخشی بالایی دارد.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو در هپیکار

انجماد یخ

یخ‌ها معمولا در اثر انجماد شکل می‌گیرند، گاهی اوقات در شرایط جوی سرد در بزرگراه این اتفاق رخ می‌دهد و اکثر مواقع شرایط سرما در بزرگراه‌ها، یخ‌ها به دلیل گرمای لاستیک جاده‌ها و به اتفاق دمای انجماد شکل می‌گیرند. یکی از مهم‌ترین روش‌های پیگیری هواشناسی و وضعیت بزرگراه‌ها می‌باشد. اصولا یخ‌ها در شب یا در اوایل صبح شکل می‌گیرند و در درجه حرارت در کمترین حد خود قرار می‌گیرند و تا گرم‌شدن جاده‌ها ماندگاری دارد.

اصولا این انجماد در قسمت‌های بدون آفتاب خطر بیشتری دارد، به طور مثال: مسیرهایی همانند تونل و یا جاده‌هایی که تردد کم در آنها صورت می‌پذیرد. یخ‌ها به راحتی روی پل‌ها، گذرگاه و جاده‌های زیرگذر شکل می‌گیرد. این اتفاق به این علت است که هوای سرد قدرت خنک‌شدن بیشتری در فضای‌ها بیان شده دارد. توصیه happy car اینست که در هنگام سفر حتما از وضعیت جاده‌ها مطلع گردید تا با آرامش خاطر لذت سفر را تجربه نمایید.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

ساعت یخ‌زدن جاده

یخ‌ها در اوایل صبح و عصر به صورت کامل شکل می‌گیرند و در ساعت‌های نور روز معمولا جاده گرم‌تر است و احتمال یخ‌زدگی کم‌تر می‌باشد، اما این به معنای هرگز نیست، در فصل سرما همیشه منتظر مواجه با یخ‌زدگی باشید. چنانچه روی یخ بدون هیچ دلیلی اتومبیل لیز خورد و کنترل خودرو را از دست داد درگیر یخ‌زدگی و لغزندگی جاده شده‌اید.

گاهی یخ سیاه شفاف است و در شرایط مساعد نوری نمایان می‌شود، یخ تقریبا مانند ورقه‌های صاف و براق شکل می‌گیرد، چنانچه روی یخ رانندگی کردید اصلا وحشت‌زده نباشید و نگرانی را از خود دور کنید و به موارد ذیل توجه نمایید تا خطر را به حداقل میزان خود برسانید.

happy car

happy car

رانندگی روی یخ

البته لازم به ذکر است که این روش‌ها در نور روز بازدهی دارند و در تاریکی شب کارساز نخواهند بود. همیشه جاده یخی قابل مشاهده نیست، در هنگام رانندگی تمرکز خود را به صورت دقیق روی کنترل خودرو قرار دهید و با چشم به درستی به محیط و اطراف نگاه کنید. رانندگی روی سطوح لغزنده نیاز به تجربه دارد و به طبع ترمز‌گرفتن روی سطح لغزنده کاملا با یک جاده صاف متفاوت است، از سلامت لنت ترمز و روغن ترمز خودرو مطمئن گردید و ایمنی کامل سفر را آغاز نمایید.

نسبت به واکنش‌های غیرمنتظره آرامش خود را حفظ کنید، حدالمکان از واکنش‌های غیرمنتظره دوری نمایید. به هیچ‌وجه روی ترمز به یکباره ضربه نزنید، همیشه در جاده یخی فرمان را با دو دست گرفته و صاف نگه دارید. از تغییر مسیر ناگهانی پرهیز کنید و به حدالامکان مانع انحراف خودرو به سمت چپ و راست شوید. چرخش‌ها را به صورت ملایم انجام دهید.

مجله هپی کار در مقالات خود سعی برآن دارد تا تمام زوایای خودرو و رانندگی را در شرایط مختلف برای کاربران گرانقدر خود واکاوی نماید. مجموعه هپی کار با طراحی اپلیکیشن خدمات خودرو مسیر خدمات آنلاین خودرو را برای مخاطبان هموار ساخته است. سرویس و خدمات در happy car در سریعترین زمان ممکن رخ می‌دهد. تعویض لنت ترمز، روغن ترمز، تعویض روغن و ... در هپیکار انجام می‌پذیرد.

اپلیکیشن خدمات خودرو هپی کار توانسته اکثریت نیازهای خودرویی را ارزیابی کند و با قیمت مناسب ارائه دهد. نصب اپلیکیشن happycar از تمامی مارکت‌های معتبر امکانپذیر است. اپلیکیشن happycar تمامی اطلاعات را در پایگاه داده خود ذخیره می‌کند و با یک کلیک دسترسی را برای کاربر مهیا می‌سازد. جهت هرگونه پرسش با کارشناسان مجرب مجموعه تماس حاصل نمایید.