تاریخچه ضدیخ به سال 1926 برمی‌گردد که در آن زمان به صورت سنتی با ترکیب اسیدغیرآلی و اتیلن گلیکول مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروز ضد یخ یکی از مهم‌ترین مواد مصرفی خودرو در فصول سرما و گرما به شمار می‌رود. کارائی ضدیخ علاوه بر کاهش درجه انجماد، نقطه جوش را نیز افزایش می‌دهد و آسیب‌های احتمالی موتور را از بین می‌برد. البته بر عکس این باور غلط که ضدیخ تنها در فصول سرد کاربرد دارد این ماده در فصول گرم نیز اثربخشی خود را اعمال می‌کند.

نقش ضدیخ در سلامت موتور

مواد ترکیبی به کار رفته در ضدیخ دوام و ماندگاری موتور را افزایش می‌دهد. ضد یخ‌ها در نوع‌های مختلفی تولید می‌شوند، پایه مسی برای قطعات برنجی و مسی می‌باشد و پایه آلی برای قطعات آلومینیومی به کار می‌رود. توصیه هپی کار به شما اینست که همیشه قبل از استفاده از دفترچه راهنمای خودرو استفاده نمایید و ضدیخ متناسب با وسیله نقلیه خود را مورد استفاده قرار دهید.

خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو

ترکیبات ضدیخ

در اکثریت خودروهای معمولی ترکیبات ضدیخ با آب نسبت 50 – 50 می‌باشد. در این ترکیب اتیلن گلیکول حفاظت از یخ‌ زدگی را تا 37 درجه سانتیگراد زیر صفر و پروپیلن گلیکول تا 34 درجه زیر صفر را تضمین می‌کند. هر میزان که تراکم ضدیخ را افزایش دهید، محافظت موتور را در دمای سرد به حداکثر میزان خود خواهید رساند. Happy car از شما می‌خواهد که تا محتویات سیستم خنک‌کننده را تخلیه نمایید و بعد اقدام به پر کردن منبع کنید.

وظیفه ضدیخ از دید happy car

  1. جلوگیری از یخ‌زدگی موتور در فصل سرما اصلی‌ترین وظیفه ضدیخ به شمار می‌رود. سرمای بیش از حد موجب ترک برداشتن سیلندر و ترکیدن رادیاتور می‌شود.
  2.  ضدیخ مانع از جوش‌آمدن خودرو می‌شود. گرمای هوا باعث افزایش نقطه جوش آب می‌گردد و وجود ضدیخ نقطه جوش را در فصل گرما کاهش می‌دهد.
  3. در حقیقت با ضدیخ رسوبات داخل رادیاتور را کاهش می‌یابد و امکان حرکت مایع خنک کننده را هموار می‌سازد.
  4. ضدیخ‌ها مانع از اکسید‌شدن و خوردگی سطح موتور می‌شوند.

مجموعه تخصصی هپی کار به واسطه کادری مجرب تمام خدمات آنلاین خودرو و سرویس دهی دوره‌ای را در تمامی نقاط سطح شهر تامین می‌کند، سرویس و خدمات آنلاین خودرو در کمترین زمان با بیشترین بازدهی از طریق happy car محقق می‌گردد. محصولات ارائه داده توسط هپی کار از استانداردهای لازم و با کیفیت بالا برخوردار می‌باشد.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

نکات حائز اهمیت برای استفاده از ضد‌یخ:

  1. آب سختی پایینی دارد و دی‌یونیزه می شود.
  2.  از چندین ضدیخ با برندها و نوع‌های مختلف استفاده نکنید، به گفته happy car بهتر است حتما قبل از استفاده از ضدیخ دفترچه راهنمای خودرو خود را مطالعه نمایید.
  3. درصد آب با ضدیخ را 50-50 در نظر گیرید تا دیگر نیازی به اضافه‌کردن آب در رادیاتور نباشد.
  4. قبل از پر‌کردن ضدیخ حتما آب یا ضدیخی قبلی را تخلیه نمایید.
  5. از ضدیخ‌های مرغوب و با کیفیت بالا استفاده کنید.

یکی از ویژگی‌های حائز اهمیت ضدیخ‌ها مقاومت بالای آنها در برابر اشتعال و حرارت است. یک ضدیخ مناسب از تمامی استانداردهای معتبر برخوردار می‌باشد. همانطور که زمان تعویض روغن دقت روی کیفیت و برند استاندارد آن دارید برای ضدیخ نیز باید موارد اصولی و اساسی را مدنظر قرار دهید.

happy car

happy car

تیم تخصصی هپی کار با بهره‌گیری از دانش فناوری اطلاعات اپلیکیشن happycar طراحی و پیاده‌سازی کرده است. به راحتی با یک کلیک می‌توانید کلیه خدمات آنلاین مختص به خودروی خود را در اپلیکیشن خدمات خودرو ثبت نمایید. کلیه سرویس دهی دوره‌ای اعم از: تعویض روغن، تعویض لنت، تعویض ضدیخ و ... در هپی کار انجام پذیر می‌باشد.

اپلیکیشن happycar از تمامی مارکت‌های معتبر قابلیت دانلود و نصب دارد، این اپلیکیشن خدمات خودرو به صورت رایگان در اختیار کاربران گرانقدر قرار می‌گیرد. کارشناسان حرفه‌ای هپی کار به صورت 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته جوابگوی کلیه سئوالات شما کاربران گرانقدر می‌باشند.