براساس اطلاعیه شرکت پالایش فرآورده‌های نفتی، تمامی دارندگان وسایل نقلیه باید اقدام به دریافت کارت سوخت نمایند. دولت تصمیم گرفته کارت سوخت ( کارت بانکی) را مجدد فعال کند. از آنجائیکه به دلیل مسدودی بسیاری از کارت‌های سوخت مفقود شده و یا رمز آن فراموش گشته، برای ثبت‌نام کارت سوخت باید مجدد اقدام صورت پذیرد.

کارت سوخت- هپی کار

کارت سوخت- هپی کار

اقدامات لازم برای ثبت کارت سوخت

با مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه www.mob.gov.ir و یا نصب رایگان اپلیکیشن خدمات دولت اقدام ثبت درخواست نمایید و یا با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس 10+ می‌توانید ثبت‌نام خود را محقق سازید. از تاریخ 20 مرداد 1398 الزام استفاده از کارت سوخت در شهرهایی چون: تهران، کرج، تبریز و اصفهان اجرا می‌گردد. با توجه به برنامه‌ریزی دولت برای صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری بهتر از طریق وزارت ارتباطات این امکان برای کاربران فراهم آمده که به واسطه عابر بانک عملیات سوخت را انجام دهند.

به گفته وزیر ارتباطات، آذری جهرمی: " به محض ثبت نام کاربر برای اتصال کارت سوخت به کارت بانکی، بانک مرکزی به بانک دارنده کارت دستور می‌دهد که کیف پول الکترونیکی برای کاربر لحاظ گرداند و امکان پرداخت سوخت از طریق عابر بانک میسر می‌گردد." لازم به ذکر است، افرادی که دارای کارت سوخت هستند در صورت اقدام به دریافت کارت سوخت مجدد، کارت قبلی آنها مسدود و از بین می‌رود.

سرویس در محل هپیکار

سرویس در محل هپیکار

 

ثبت‌نام کارت سوخت بانکی

  • وارد سامانه دولت الکترونیک شوید.
  • علاوه بر سایت می‌توانید اپلیکیشن‌های دولت همراه را از مارکت‌های معتبر به صورت رایگان دریافت نمایید.

با توجه به طرح جدید دستور کار مجلس، این فرآیند مانع از قاچاق سوخت می‌گردد و امکان کنترل را هموار می‌سازد. در حال حاضر قیمت سوخت همان میزان نرخ سابق (1000 تومان) در نظر گرفته شده است. نمایندگان افزایش قیمت بنزین را باعث پیشرفت اشتغال‌زائی، توسعه مترو و اتوبوس در کلان شهرها و ... می‌دانند، از طرفی مصرف سوخت نیز کنترل می‌گردد. البته افزایش قیمت زودهنگام می‌تواند اقشار مختلف جامعه را دچار مشکل کند.

نمی‌توان تاثیرات منفی افزایش قیمت بنزین را در زندگی افراد جامعه نادیده گرفت، خوشبختانه در حال حاضر این طرح تنها به منزله کنترل مصرف بنزین و جلوگیری از قاچاق طراحی شده است. هیچ جای نگرانی برای افرادی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند وجود ندارد، آنها می‌توانند علاوه بر سایت و اپلیکیشن دولت همراه با کد #4* اطلاعات خود را در سامانه دولت ثبت کنند و به واسطه عابر بانک از حق بنزین خود بهره‌مند شوند.

سرویس در تعمیرگاه

سرویس در تعمیرگاه

نحوه بازیابی رمز عبور کارت سوخت

با توجه به گذشت زمان ممکن است که رمز کارت سوخت فراموش شده باشد. شرکت ملی نفت ایران، به صورت پیش فرض چهار رقم پایان کارت ملی را برای هر مالک در نظر گرفته است، چنانچه افراد اقدام به تغییر رمز نموده‌اند به همراه تمام اسناد و مدارک معتبر جهت حذف رمز باید به یکی از مناطق شرکت نفت مراجعه کنند و یا جهت هر‌گونه پرسش با شماره 09627 پشتیبانی شرکت نفت تماس حاصل نمایند.

هپی کار توانایی ارائه سرویس در محل و سرویس در تعمیرگاه را برای کاربران مهیا می‌سازد و به راحتی با نصب اپلیکیشن happycar امکان انتخاب سرویس در محل و سرویس در تعمیرگاه برای کاربر مهیا می‌باشد. اپلیکیشن happycar با کادری مجرب تمامی خواسته‌های شما را تحت پوشش قرار می‌دهد. خدمات سرویس در محل و سرویس در تعمیرگاه با هپیکار در کمترین زمان و با بیشترین بازدهی انجام می‌پذیرد.