به‌طور کلی کارشناسی خودرو قبل از خرید، تضمین‌گر سلامتی آن می‌باشد. هر خودروی دست دومی باید از نظر سلامت بدنه، موتور و .... مورد ارزیابی قرار گیرد. عدم توجه به کارشناسی در هنگام خرید خودروی دست دو خسارات و هزینه‌های گزافی را به مالک تحمیل می‌نماید. کارشناسان فنی خودرو در هپی کار، تمامی قسمت‌های وسیله نقلیه شما را کنترل و مورد بررسی قرار می‌دهد، این فرآیند به دو صورت سرویس در محل و سرویس در تعمیرگاه محقق می‌گردد. در خیلی از موارد خودرو از نظر ظاهری جذاب و سالم به نظر می‌رسد، اما اشکالات فراوانی در بطن آن وجود دارد. متاسفانه افراد سودجو و کلاهبردار در این زمینه شیطنت‌های فراوانی را انجام می‌دهند، به طور مثال کیلومتر خودرو دستکاری می‌شود، فهمیدن این موارد نیازمند دانش فنی و تخصصی می‌باشد. بازرسی رایگان 23 نقطه

بازرسی رایگان 23 نقطه

بسیاری از خودروهای موجود در بازار نیازمند کارشناسی فنی و کارشناسی رنگ خودرو می‌باشند. اتومبیلی که تصادف کرد از استحکام و ایمنی بالایی برخوردار نیست و در برابر تصادفات مجدد مقاومت زیادی از خود نشان نمی‌دهد. هپیکار در مقاله کارشناسی رنگ خودرو مواردی را که برای کنترل رنگ باید در نظر گیرید، به صورت کامل عنوان نموده است، اما به طور کلی سه ناحیه را در کارشناسی رنگ خودرو مدنظر داشته باشید:
  1.  کارشناسی رنگ بدنه
  2.  ارزیابی و تعویض قطعات بدنه خودرو
  3. کارشناسی شاستی و ستون
در کارشناسی فنی خودرو باید تمام موارد را مورد بررسی قرار دهید. این حوزه نیازمند تخصص فنی در حوزه‌های مختلف مکانیکی و برقی می‌باشد. در ساده‌ترین حالت، قبل از خرید مسافتی را با خودرو رانندگی کنید، در صورت احساس هر‌گونه لرزش یا صدا متوجه مشکل فنی خواهید شد و با دیاگ می‌توانید عیوب را مشاهده نمایید.

سرویس در محل هپی کار سرویس در محل هپی کار

در کارشناسی فنی خودرو چهار بخش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است:

  1.  کارشناسی گیربکس
  2.  کارشناسی موتور
  3.  کارشناسی جلوبندی
  4.  کارشناسی برق خودرو

کارشناسی گیربکس:

رابطه مستقیم گیربکس با موتور امکان حرکت را برای خودرو فراهم می‌سازد. عدم کارکرد صحیح می‌تواند آسیب جدی در خودرو به وجود آورد. کارشناسی گیربکس نیازمند تجربه و تجهیزات فنی است.

کارشناسی موتور:

اصلی‌ترین قسمت هر اتومبیل، موتور آن به شمار می‌رود. حتی اگر بدون صدا و بدون لرزش باشد باید مورد کارشناسی قرار گیرد، چرا که عیوب این قسمت هزینه‌های تعمیری فراوانی را به بار می‌آورد.

کارشناسی برق و دیاگ:

در تمامی خودروهای مدرن بخش کامپیوتری به نام ECU وجود دارد که تمامی اتفاقات اتومبیل را مانیتور می‌کند، به واسطه دستگاه دیاگ عیوب موتوری و برقی خودرو نمایان می‌شود. مجموعه هپیکار بنا به نوع خودرو هزینه کارشناسی اتومبیل مورد نظر را بیان می‌کند و با انتخاب سرویس در محل یا سرویس در تعمیرگاه، نوع سرویس دهی را مشخص می‌کنید. سرویس در تعمیرگاه

سرویس در تعمیرگاه

هپی کار تمامی جوانب امر را مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهد و برگه تایید و گزارشات کارشناسی را در اختیار کاربر می‌گذارد. با ثبت اطلاعات در اپلیکیشن happycar درخواست خدمات خودرو را اعلام نمایید و از امکان بازرسی رایگان 23 نقطه بهره‌مند شوید. اپلیکیشن happycar را به صورت رایگان از مارکت‌های معتبر دانلود و نصب کنید و با انتخاب سرویس در محل یا سرویس در تعمیرگاه نوع خدمات خود را مشخص نمایید. خدمات هپیکار در سریع‌ترین زمان و با نازل‌ترین قیمت ارائه می‌گردد و امکان ثبت درخواست به صورت 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته میسر است.