مجله هپی کار در این مقاله در زوایای مختلف تکنولوژی کربن زدایی را که پاسخگوی نیاز کلیه موتورهای درونسوز با سوخت گازوئیل و بنزین می‌باشد مورد بررسی قرار می‌دهد. این شیوه در راستای پاکسازی ذرات کربنی محفظه داخلی موتور، اگزوز و منبع کاتالیست بسیار حائز اهمیت است. بهره‌گیری از این فناوری در دستگاه پرتابل برای نخستین بار توسط شرکت ماداکسین طراحی و ساخته شد و توسط تعمیرکاران خودرو، مراکز سرویس و همچنین مالکان انواع اتومبیل‌های سواری، ون، موتور سیکلت، ماشین‌های کشاورزی، اتوبوس، کامیون و ... مورد استقبال قرار گرفت. سیستم کربن‌زدایی در افزایش عملکرد موتور و کاهش انتشار آلاینده‌ها نقش تاثیرگذاری را ایفا می‌کند.

اپلیکیشنhappycar

اپلیکیشن happycar

عملکرد کربن‌‌زدایی با دستگاه ماداکسین

کربن‌زدایی با دستگاه ماداکسین، روشی سریع، آسان و موثر در پاکسازی موتور و منبع کاتالیست به شمار می‌‌رود. این تکنولوژی سازگار با محیط زیست است و طی استفاده از وسیله نقلیه، ذراتی از کربن و دوده که در درون موتور و سیستم اگزوز رسوب می‌کند را پاکسازی می‌نماید. امروزه بنا به دلایل متعدد از جمله کیفیت سوخت، وضعیت ترافیک، ملزومات آلاینده نصب شده در خودروها و رانندگی با سرعت پایین به دلیل حجم ترافیک منجر به تجمیع محفظه درونی موتور از ذرات کربن و دوده پر شده است. شرکت ماداکسین به وسیله دانش روز جهان پس سال‌ها آزمایش و تجربه به تکنولوژی پیشرفته و اقتصادی دست یافته که علاوه بر ایمنی، پاکسازی موتور را نیز به همراه دارد.

دستگاه کربن‌زدایی از دیدگاه زیست محیطی در مقایسه با روش‌های موجود درد دنیا که از مواد شیمیایی پر خطر استفاده می‌کنند، قدرت پاکسازی بالاتری دارد. اهداف صنعتی و مقابله با 8112 تکنولوژی کربن‌زدایی و پاکسازی موتور از رسوبات کربنی سالهاست که چالش‌های زیست محیطی در دنیا فراگیر شده و کشورهای پیشرفته ای نظیر آمریکا، انگلستان، فرانسه و کانادا در امور زیستی و توسعه تکنولوژی اثربخشی بالایی داشتند.

happy car

happy car

چرا کربن‌زدایی از موتور خودرو ضروریست؟

همانطور که happy car در قسمت قبل اشاره کرد، موتور خودرو محل تجمیع ذرات کربنی می‌باشد. این ذرات نقش بزرگی را در افزایش مصرف سوخت، افزایش گازهای آلاینده و همچنین خرابی قطعات و اجزا اصلی موتور دارند. به طور مثال با شکل‌گیری دوده در شمع و انژکتور خودرو عملیات جرقه‌زنی و پاشش صحیح سوخت دچار مشکل می‌شود. که این موضوع خود سبب ناقص‌‌سوزی و افزایش مصرف سوخت، افزایش حجم دوده‌ها در محفظه احتراق و منبع کاتالیست و نهایتا افزایش گازهای آلاینده خودرو می‌گردد. همچنین تشکیل این دوده‌ها در اطراف سنسور اکسیژن و دریچه گاز منجر به ارسال اطلاعات نادرست به کامپیوتر مرکزی خودرو برای صدور فرمان پاشش میزان صحیح مخلوط سوخت/ هوا می‌شود. این موضوع نیز مجددا موجب ناقص‌‌سوزی و افزایش مصرف سوخت، افزایش حجم دوده‌ها در محفظه احتراق و منبع کاتالیست و نهایتا افزایش گازهای آلاینده خودرو می‌‌گردد.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

سیستم کربن‌زدایی و نقش آن در افزایش کارایی موتور

پیامد بهره‌مندی از دستگاه کربن‌زدایی ماداکسین، افزایش کارایی موتور، افزایش شتاب خودرو، کاهش مصرف سوخت، کاهش انتشار گازهای آلاینده از اگزوز، افزایش بازده منبع کاتالیست و کاهش هزینه‌‌های تعویض قطعات مستهلک مرتبط با موتور خودرو است. چنانچه پاکسازی بصورت دوره‌ای و منظم با گذشت زمان خسارات، در خودروهای داخلی و خارجی کارکرده و حتی کم کارکرد انجام نشود، هزینه‌های گزافی در قطعات خودرو تحمیل خواهد شد. دستگاه کربن‌زدا با تزریق مخلوطی از گازهای پاک‌کننده موجب شکستن پیوند ترکیبات کربنی رسوب کرده، و عملکرد موتور را افزایش می‌دهد. این روش، بر خلاف سایر روشها که شامل افزودن مواد شیمیایی به مخلوط سوخت یا وارد کردن این مواد به درون موتور خودرو است، معایب خوردگی ناشی از مواد شیمیایی در درون موتور را ندارد. در ادامه، ذرات کربنی بصورت دوده و گاز CO2 از بخش اگزوز خارج می‌شود.

کربن‌زدایی در مجموعه هپی کار

با توجه به پیاده‌سازی اپلیکیشن خدمات خودرو هپی کار، فرآیند کربن زدایی در مجموعه happy car ارائه می‌گردد. اپلیکیشن خدمات خودرو هپی کار با بهره‌گیری از مدرن‌ترین فناوری روز و تیم مجرب متخصص تمامی نیازهای کاربران را فراهم می‌سازد. با نصب اپلیکیشن happycar امکان رسوب‌زدایی در کوتاه‌ترین و با مجهزترین دستگاه‌های برای کاربران میسر می‌گردد. جهت هرگونه پرسش با کارشناسان حرفه‌ای هپی کار تماس حاصل نمایید.