خودرو از هزاران قطعه تشکیل‌ شده است که هر کدام به دلیل عدم کار ممکن است باعث عیوب در قسمت‌های دیگر خودرو شود که بررسی هر یک از آن‌ها نیاز به دانش و ابزار تخصصی دارد. اما بعضی از ایرادات را می‌توان شخصاً پیدا کرد و آن‌ها را رفع کرد.

در زیر به چند مورد اشاره شده است:

  • کلاچ به‌راحتی پایین می‌رود ولی دنده‌ها عوض نمی‌شوند.

مشکلات احتمالی عبارت‌اند از :

  • کابل اتصال کلاچ خراب‌شده
  • کابل اتصال کلاچ قطع‌شده
  • در مدار هیدرولیک کلاچ روغن تمام‌شده است.
  • در مدار هیدرولیک کلاچ نشت وجود دارد.

مشکلات برقی خودرو

با اینکه ممکن است مشکلات برقی در ابتدا خیلی عادی به نظر برسند، ولی هر چقدر خودروی شما جدیدتر و پیشرفته‌تر باشد تعمیر مشکلات برقی آن پیچیده‌تر و پرهزینه‌تر است. به‌احتمال‌زیاد در درازمدت این مشکلات گسترش پیدا می‌کنند و درنهایت باید از شر خودروی خود خلاص شوید.

سوختن واشر سر سیلندر

واشر سر سیلندر، بلوک سیلندر و سر‌سیلندر را از هم جدا می‌کند و وقتی از بین برود خرج زیادی به شما تحمیل می‌کند تا جایی که ترجیح می‌دهید یک خودروی صفر بخرید زیرا وقتی واشر سر سیلندر از بین می‌رود سیال خنک‌کننده و روغن‌موتور باهم ترکیب می‌شوند و بدترین مخلوط ممکن به وجود می‌آید.

خرابی گیربکس

گیربکس به‌ اندازه موتور اهمیت دارد.خراب‌شدن هر یک از آن‌ها مساوی با از کار افتادن خودروی شماست. هزینه تعمیر گیربکس بالاست و بعد از تعمیر بازهم احتمال خراب شدن وجود دارد. به همین دلیل خرابی گیربکس یکی از مشکلات عمده در خودرو است.

متخصصین ما در شرکت پیشگامان سرویس شریف روزانه با ارائه مقالات متنوع، سعی بر این داشته‌اند تمامی سؤالات را در رابطه با جدیدترین اخبار خودروها در اختیار کاربران خود قرار دهند. با پیگیری مقالات ما در وب‌سایت هپی کار علاوه بر بالا بردن اطلاعات خود از خدمات آنلاین خودرو نیز استفاده کنید.