هنگام خرید ماشین جدید، ایمنی و سلامت را باید مورد توجه قرار دهید. در حالی‌که رتبه‌بندی ایمنی ابزاری مفید برای بررسی سلامت خودرو می‌باشد، مجله هپی کار در این مقاله به ویژگی‌های ایمنی خودرو نیز نگاهی می‌اندازد. دانستن اینکه چه ویژگی‌هایی را در ایمنی باید جستجو کنید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا شما تنها نیاز به انتخاب ماشین مناسبی ندارید که سفر را هموار سازد. در اینجا پنج ویژگی برتر برای ایمنی خودرو مطرح می‌شود که علاوه بر انتخاب درست، آرامش را نیز برای راننده تامین می‌سازد.

اپلیکیشن خدمات خودرو

اپلیکیشن خدمات خودرو

  • کیسه هوا

کیسه‌های هوای یک اتومبیل، راننده و مسافران را از نقاط برخورد عمومی مانند فرمان، داشبورد و طرفین وسیله نقلیه در تصادف مصون نگه می‌دارد. حضور این قطعه بسیار مهم و اساسی می‌باشد. از ویژگی‌های ایمنی این قطعه نگه‌داری و حفاظت کودک در خودرو می‌باشد.

  • ترمز ضدقفل

ترمزهای ضد قفل مانع از قفل چرخ‌ها در هنگام برخورد سریع ترمز می‌شوند. چرخ‌های قفل شده چرخش اتومبیل را شکل می‌دهد و کنترل فرمان را سخت می‌کند. سیستم ABS با سنسورهای موجود در هر چرخ برای پالس سیستم ترمز چرخ‌ها در هنگام ترمز سخت، به منظور جلوگیری از قفل چرخ‌ها استفاده می‌شود. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا خودرو را کنترل کنید، حتی اگر مجبور شوید سخت ترمز بگیرید.

سیستم ABS

سیستم ABS

  • کنترل پایداری الکترونیکی

کلیه خودروهای ساخته شده پس از سال 2012 دارای کنترل پایداری الکترونیکی هستند و از سنسورهایی برای جلوگیری از لغزیدن یا لغزندگی استفاده می‌شود. این سنسورها مواردی مانند سرعت چرخ، حرکت کناری، فرمان و چرخش خودرو را تشخیص می‌دهند. اگر ماشین از مسیر مورد نظر راننده خارج شود، سیستم ترمز روی یک یا بیشتر چرخ‌ها اعمال می‌گردد تا راننده بتواند پایداری خودرو را باز یابد. بسیاری از تولیدکنندگان برای سیستم کنترل پایداری خود مانند StabiliTrak for Buick و GMC یا AdvanceTrac برای وسایل نقلیه، یک نام تجاری خاص دارند، این ویژگی‌های ایمنی خودرو همه به روشی مشابه کار می‌کند.

  • چراغ‌های جلو

چراغ‌های جلو پس از غروب خورشید باعث بهبود دید می‌شوند و چراغ‌های جلو باعث دیده شدن تصویر در فاصله دور می‌گردد. این سیستم‌ها از سنسورهایی استفاده می‌کنند که بر ارتفاع خودرو نظارت دارد تا جاده را به طور موثر روشن نماید و در عین حال باعث کاهش تابش نور به رانندگان می‌شوند. با بهبود دید و آسان کنترل‌کردن خودرو توصیه happy car اینست که چراغ جلو را کنترل کنید.

happy car

happy car

  • کنترل کشش

در آخر، هنگام بررسی ویژگی‌های ایمنی خودرو، کنترل کشش را نیز در نظر گیرید. این یک سیستم کنترل الکترونیکی است که می‌تواند چرخش چرخ‌ها را هنگام شتاب محدود کند. این بدان معنی است که چرخ‌ها حتی در شرایط مرطوب یا لغزنده، حداکثر کشش را خواهند داشت. سیستم‌های کنترل کشش به طور معمول با سیستم ترمز ضد قفل جفت می‌شوند تا وقتی چرخ خیلی سریع چرخیده می‌شود، ترمز را روشن کرده و نیرو را به چرخ مخالف هدایت می‌کند تا از لغزندگی جلوگیری شود.

مجله هپی کار در راستای ارتقا اطلاعات خدمات آنلاین خودرو به روزترین مقالات را در اختیار کاربران گرامی خود قرار می‌دهد. مجموعه هپی کار با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات، اپلیکیشن خدمات خودرو happy car را پیاده‌سازی نموده است. امکان دانلود رایگان اپلیکیشن خدمات خودرو هپیکار در تمامی مارکت‌های معتبر وجود دارد. جهت هرگونه پرسش با مشاورین مجرب ما تماس حاصل نمایید.